KESK, 19. yılını kutladı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) 19’uncu kuruluş yıldönümü hafta sonu Büyük Vadi Düğün Salonu’nda kutlandı.

Güncel 16.12.2014, 01:36 16.12.2014, 01:37
1000
KESK, 19. yılını kutladı
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) 19’uncu kuruluş yıldönümü hafta sonu Büyük Vadi Düğün Salonu’nda kutlandı.
KESK’e bağlı Eğitim-Sen, SES, BES, Tüm Bel-Sen ve Tarım Orkam-Sen üyelerinin katıldığı kuruluş yıldönümü etkinliğinde bir konuşma yapan KESK Dönem Sözcüsü ve SES Şube Başkanı Merter Kocatüfek, 8 Aralık’ın KESK’in kuruluş yıldönümü olduğunu belirterek, “Dünyada ve Türkiye’de emek mücadelesi ve onun değerlerine karşı tarihte eşi görülmemiş saldırıların yaşandığı bir dönemde ‘hak verilmez mücadeleyle alınır’ ilkesini rehber edinerek sürdürdüğü fiili meşru mücadelesiyle kamu emekçilerinin yüz akı olan KESK’in 19. yaşını kutluyoruz” dedi.
Emekçilerin demokrasiye, özgürlüklere, eşitliğe yürüyüşü ile iç içe geçen tarihlerinin 19 yıldan ibaret olmadığını vurgulayan Kocatüfek, KESK’in tarihinin Encümen-i Muallim’den TÖS’e TÖB-DER’e, TÜM-DER’e, TÜS-DER’e ulaşan,12 Eylül karanlığını yırtanların tarihi olduğunu söyledi.
Kocatüfek, “ 89 Bahar Eylemleri ile yeniden yükselişe geçen kamu emekçileri mücadelesinin öncüsü KESK’in tarihi, haklılığın, onurun ve kararlılığın tarihidir. KESK’in tarihi bu ülkenin topraklarında yılmadan yorulmadan yoluna devam eden emekçilerin mücadele tarihidir. KESK, bu ülke emekçilerinin geçmişi, bugünü ve yarınıdır.
Gücünü fiili ve meşru mücadeleden alan KESK bu ülkenin kamu emekçilerinin hak ettikleri, özlemini yaşadıkları bir ülkeye ve dünyaya kavuşacakları günü yakınlaştırma mücadelesini kararlıkla sürdürecektir. El etek öpmeden, sırtımızı bir yerlere dayamadan, rüzgâr gücüyle değil rüzgâra karşı durarak yükselttiğimiz mücadele bayrağımız sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir” dedi.
Çeşitli siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcilerinin de katılarak destek verdiği gece Eğitim Sen Müzik Grubu’nun birbirinden güzel türküleri eşliğinde devam etti.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@