Kenan Nuhut: “Paraya ihtiyaç duydukça halkın sırtına yüklenmişler”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Kenan Nuhut, seçimlere bir hafta kaldığını ve tüm partililerin canhıraş bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, yapılanlara bakıldığında CHP’nin iyi bir noktaya geldiğinin görüldüğünü söyledi.

Güncel 23.03.2014, 22:48 23.03.2014, 22:24
1027
Kenan Nuhut: “Paraya ihtiyaç duydukça halkın sırtına yüklenmişler”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Kenan Nuhut, seçimlere bir hafta kaldığını ve tüm partililerin canhıraş bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, yapılanlara bakıldığında CHP’nin iyi bir noktaya geldiğinin görüldüğünü söyledi.

Rakamların da CHP’nin önde olduğunu gösterdiğini vurgulayan Kenan Nuhut, Cevher Pasta Salonu’nda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada “CHP seçim Koordinasyon Merkezlerine bakıldığında her düşünceden insanın buralarda sohbet ettiği görülebilir. Çalışmalara başladığımızda teknolojik ve sosyal yatırımlar diyorduk şimdi bakıyoruz ki insanlar arasında barış ve dostluk süreci de gelişmeye başladı. Belediyeyi aldığımızda kimse işinden olmadan çalışacak. Belediyenin kapıları halka tekrar açılacak.” dedi.

7/24 çalışan bir belediye oluşturacaklarını anlatan Kenan Nuhut, “Meclis adaylarımız dürüst, şaibeye girmemiş insanlar. Halk bizim neler yapmak istediğimizi öğrendi bunun için broşürler bastırdık ancak biz projelerimizi anlattıkça birileri bizim projelerimizi kopyalamaya başları bundan gurur duyduk. Belediye Başkanı çıkıp Çorum’da otopark kültürü yok diyor. Otopark yaparsan halk kullanır.” Diye konuştu.

31 Marttan sonra herkesin hakkını alabileceği bir belediyecilik sergileyeceklerini ifade eden Nuhut, bir imar düzenlemesi yapacaklarını ve bu düzenleme ile kimseyi mağdur etmeden halkı da memnun ederek çalışmalarını sürdüreceklerini anlattı.

Belediyenin araya ihtiyaç duydukça halkın sırtına çöktüğünü ifade eden Nuhut, “5 yılda suya %110 zam yapılmış. Emlak vergilerine bakıldığında ise bunun %500’e çıktığı görülebiliyor. Alkın sırtına binmeye çalışırsan halk sana bunun hesabını sorar. Parasal kaynaklarımızı bulduk halka yüklenmeden projelerimizi nasıl hayata geçireceğimizi biliyoruz. Yapacağımız projelerle gençlerimiz işsiz kalmayacaklar.” diye konuştu.Kendilerinin birlikteliği sağlamak isterken, bazılarının hala ayrıştırma ve bölmeye devam ettiğine dikkat çeken Kenan Nuhut, “Herkese eşit hizmet verileceğinin güvencesi benim. Siyasiler boş işler peşinde koşmaktan hizmet üretememiş” dedi

PROVOKASYON ENDİŞEMİZ VAR
Konuşmasında partilileri de uyaran Kenan Nuhut, AKP’lilerin seçimi kaybedeceklerini anladıklarını ve oy kayıplarını çıkartacakları provokasyonlar ile azaltmak istedikleri duyumlarını aldıklarını anlatarak, “kimseyle tartışmaya girmeyin. Tesettürlü bir kadınına darp edileceği ayrıca kendi seçim bürolarına saldırı yaparak bunu CHP’nin yaptığını iddia edeceklerine yönelik duyumlarımız var. Bu iddialara kimse inanmasın. Bahabey’de bulunan AKP seçim bürosu civarında partililerimiz nöbet tutmaya başladı gelip kendi seçim merkezlerine saldırmasınlar diye. Bizim amacımız saldırı değil barışın hakim olması” diye konuştu.
(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:30
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:24
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@