12 Ağustos 2018 Pazar 22:10
Kavuncu’dan Rektör Alkan’a ziyaret

Hitit Üniversitesi’nin geçmişte Çorum’un bir kaç problemlerinden bir tanesi olduğunu anımsatan Kavuncu, “Rektör hocamız başta kampüs sorununa yönelik olmak üzere gerçekleştirdiği çalışmalarla üniversitemizin gerçek anlamda üniversite hüviyetine bürünmesinde çok ciddi destek ve katkı sağladı. Buna yakinen şahidiz” dedi.

Üniversitenin gerek akademik, gerek fiziki, gerekse de öğrenci sayısı ve bünyesinde barındırdığı bölümleri ile başarısını ve potansiyelini katlayarak devam ettirdiğini kaydeden Kavuncu, elde edilen bu başarının Rektör Alkan ile birlikte artarak devam edeceğini düşündüklerini söyledi.

Kavuncu, “Her türlü faaliyette, çalışmada Rektörümüzün yanında, yanı başında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Üniversal anlamda bilime, Türkiye’nin bilim hayatına katkı sunan Hitit Üniversitemize, katkılarından ve genel anlamda geldiği nokta itibari ile başarılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan da Milletvekili Erol Kavuncu ile bu görevinin öncesinden beraberliklerinin ve iş birliklerinin olduğunu belirterek, “Kendisi sadece görev yaptığı alanla değil Çorum’u ilgilendiren tüm alanlarda muazzam çalışmalar yapmış bir gönül insanı. Gerçekten böylesine güzel bir insanla milletvekili olmasının sonrasında da rektör olarak çalışmak çok keyifli. Çorum sevdalısı, Çorum’a çok güzel işler yapan bir insan. Bundan sonrasında yeni görevi ile beraber çok daha farklı işlere imza atacağına inanıyorum. Üniversitemizin sorunları, yeni arayışları, yeni ufukları konusunda olan istişarelerimizin çok kıymetli olduğuna ve bunların ilimize büyük bir sinerji olarak döneceğine de inancım tam” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)