Karşıyaka’nın minikleri Türk Kızılay’ını tanıdı

Çorum merkez Karşıyaka Anaokulu öğrencilerine Kızılay tanıtıldı. Karşıyaka Anaokulu Salonu’ndaki etkinlikte minik öğrenciler, çadır kurarak yaralılara nasıl yardım edileceğini drama ile canlandırdı. 

Güncel 24.12.2016, 00:11
667
Karşıyaka’nın minikleri Türk Kızılay’ını tanıdı

Uğurludağ Devlet Hastanesi’nden Dr. Meftun Orhan Demirbaş ve Ebe Hemşire Songül Türkmen miniklere doktor ve hemşirelik mesleğini tanıtarak Kızılay’ın önemini anlattı.

Sosyal sorumluluk ve değerler eğitimi kapsamında farklı etkinliklere yer verdiklerini belirten Okul Müdürü Leyla Külcü, “Öğrencilere Kızılay'ın deprem, yangın, savaş, sel gibi doğal afetlerde hasta ve yaralılara yardım eden bir kuruluş olduğunu, evi olmayan insanlara ise çadır yemek kıyafet vs. dağıttığını öğretmiş olduk” dedi.

Öğrencilere derslerin yanında sosyal sorumlulukla da ilgili eğitim vermeye çalıştıklarını belirten Külcü, “Çocuklarımıza küçük yaşta yardımlaşma, dayanışma ve işbirliği gibi duyguları aşılayarak ileride topluma faydalı birer birey olmalarını amaçlıyoruz. Bu bilinçle öğrencilerimizin Kızılay'ın yaptığı çalışmaları öğrenmeleri ve şimdiden önemsemeleri için böyle bir etkinlik düzenledik. İnşallah bundan sonrada böyle uygulamalı eğitimlerimiz devam edecek” diye konuştu.

Okul Müdürü Külcü, Kızılay’ın tanıtımı yanında öğrencilere toplumda her kişinin farklı rol ve görevleri olduğunu, ayrıca mesleklerin gerektirdiği kıyafet ve materyalleri yakından tanımak amacına da hitap eden bir etkinlik yapıldığını belirterek, Dr. Demirbaş ve Hemşire Türkmen ile birlikte etkinliğin hazırlanması ile sunulmasında aktif rol alan öğretmenlere teşekkür etti.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@