Kapanan belediyelerden kalan su ücreti ve faizlerini borçluları ödeyecek

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mustafa Alagöz, 6360 sayılı Kanun’un ile tüzel kişiliği sona eren Belde Belediyeleri’nin tüm alacak ve borçları, personelleri, taşınır ve taşınmaz mal varlıklarının İl Özel İdaresi’ne devredildiğini ifade ederek, devir sonucu İl Özel İdaresi’nin belediyelerin borçlarını ödediğini ve alacaklar ile ilgili çalışmalara başlanıldığını söyledi.

Güncel 06.02.2016, 01:21 06.02.2016, 01:22
858
Kapanan belediyelerden kalan su ücreti ve faizlerini borçluları ödeyecek

Belediyelerde çalışan personelin devir işlemleri sürecinde belde belediyesinde çalışmalarına devam ettirildiğini anlatan Alagöz, borç listeleri ile tahsilat makbuzları verilmek suretiyle tahsilat çalışması yaptırıldığını dile getirdi. Vatandaşlara gerekli duyuruların yapıldığını, köye dönüşen beldelerin köy muhtarlarına bilgilendirme toplantıları yapılarak, borçların tahsil edileceğinin söylendiğini ve ne şekilde yapılacağının anlatıldığını kaydeden Mustafa Alagöz, köy halkının mağdur olmaması için tüm kolaylıkların sağlandığını, bu süreçte birçok vatandaşın borcunu ödediğini ve borcunu ödemeyen vatandaşlardan da kanuni olarak alınması gereken faizlerin de talep edildiğini söyledi. Alagöz, bu faizlerin kanun gereği alınması gerektiğinden herhangi bir şekilde faizlerin alınmamasının ise mümkün olmadığını ifade etti.

İSKİLİP VE OSMANCIK HASTANELERİNE PANORAMİK DİŞ RÖNTGEN CİHAZI
Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mustafa Alagöz, İskilip ve Osmancık Devlet Hastanelerinde panoramik diş röntgen cihazı bulunmadığından, diş rahatsızlığı bulunan hastaların diş röntgeni çekinmeleri için Çorum’a gitmek zorunda kaldığını ifade ederek, İskilip ve Osmancık Devlet Hastanelerinde kullanılmak üzere panoramik diş röntgen cihazı alınmasını komisyon olarak uygun bulduklarını anlattı.
İl Genel Meclisi Toplantısı’nda konuşan Alagöz, “İskilip ve Osmancık Devlet Hastanelerinde panoramik diş röntgen cihazlarının bulunmaması önemli bir eksikliktir. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi açısından, İskilip ve Osmancık Devlet Hastanelerinde ihtiyaç duyurulan panoramik diş röntgen cihazlarının bütçe imkanları göz önüne alınarak yapılacak değerlendirme sonucuna göre alınmasının uygun olacağı kanaatine varılmıştır” dedi.
(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@