Kamu-Sen eylem yapacak

Türkiye Kamu-Sen, memurlara ek zam talebiyle 6 Aralık’ta Ankara’da eylem yapacak.

Güncel 03.12.2014, 00:03 03.12.2014, 00:04
675
Kamu-Sen eylem yapacak
Türkiye Kamu-Sen, memurlara ek zam talebiyle 6 Aralık’ta Ankara’da eylem yapacak.

Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı tüm sendikalarla birlikte kamu çalışanlarının kayıplarının telafisi için mücadele ettiklerini belirterek, 6 Aralık’ta düzenlenecek miting hazırlıkları kapsamında okullarda bilgilendirme çalışması yaptıklarını söyledi.

Selim Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Toplu sözleşme görüşmelerinde yandaş sendikanın yaptığı stratejik hatanın, memurların bütün meslek yaşamı boyunca ve emekliliklerinde de daha düşük maaş almasına neden olduğunu haykırmak ve sesimizi Ankara’ya daha gür duyurmak için meydanlarda olacağız.” dedi.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, tüm kamu çalışanlarını, 6 Aralık Cumartesi günü Ankara’da yapılacak eyleme katılmaya davet eden Selim Aydın şunları söyledi:

“Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak, ‘ek zam’ talebiyle haftalardır meydanlardayız. Sesimizi Ankara’ya daha gür duyurmak için 6 Aralık’ta bir eylem düzenliyoruz. Toplu sözleşmeden kaynaklı zararlar telafi edilmediği müddetçe memurun geleceği tehdit altında olmaya devam edecektir. Biz de tarihi rezalet olan bu toplu sözleşmeye imza atanlara, bizleri sefalete mahkûm edenlere, kendileri 1,4 milyarlık saraylarda yaşarken dar ve sabit gelirli vatandaşlarını unutanlara hesap sormak, meydanın boş olmadığını göstermek istiyoruz. Sorunlarımızı en üst perdeden seslendireceğimiz 6 Aralık’taki Ankara Mitingi’ne bütün kamu çalışanlarını davet ediyoruz.”
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@