“Kale’de 7’den 70’e herkesi spora teşvik edeceğim”

Çorum’da renkli kişiliği ile dikkat çeken 18 yaşındaki muhtar adayı Hilal Demiral, seçim alışmalarını hızla sürdürüyor. Kapı kapı dolaşarak vatandaşları ziyaret eden Demiral bir yandan da 9 yıldır yaptığı tekvando antrenmanlarını aksatmıyor.

Güncel 17.02.2019, 18:47
1007
“Kale’de 7’den 70’e herkesi spora teşvik edeceğim”

Geçen yıl liseden mezun olan ve bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na hazırlanan Hilal Demiral, 31 Mart'ta yapılacak seçimler için Kale Mahallesi Muhtarlığı’na aday oldu. İl Seçim Kurulu'na giderek başvurusunu yapan Hilal Demiral, dershane, spor ve seçim çalışmalarını aynı anda yürütüyor. 9 yıldır tekvando sporunu yapan 18 yaşındaki Hilal Demiral, antrenmanlarını da bu süreçte aksatmıyor.

Beş ay önce 18 yaşına girdiğini söyleyen Hilal Demiral, “Amacım önce milletvekili olmaktı. Sonra karar alıp ilk adımımı muhtarlıkla atmak istedim. Mahallemiz adına bazı projelerim var. Bu projelerimin arasında spor benim için çok önemli, 9 yıldır tekvando sporu ile uğraşıyorum. Pek çok başarılarım oldu. Çeşitli müsabakalarda başarılar elde ettim. Eğer seçilirsen Kale Mahallesi'nde 7’den 70’e herkesi spora teşvik edeceğim. Mahallemdeki spor alanlarını genişleteceğim" dedi.

Hilal Demiral, yol ve aydınlatma konusunda çok hassas olduğunu söyleyerek “Mahallemin sokakları pırıl pırıl olmalı, sokak lambaları mahallemin her yerini aydınlatmalı, kapısı kilitli değil, kapısı mahalle sakinlerine sonuna kadar açık ve arandığı zaman bulunan bir muhtarlığımız olmalı. İnşallah seçilirsem kapı kapı dolayıp, sorunları yerinde tespit edip çözümü bulmak için çaba harcayacağım. Bana oy veren vermeyen herkesin muhtarı olacağım” şeklinde konuştu.

Antrenör Sinan Duman ise Hilal Demiral'in çok başarılı bir sporcu olduğunu belirterek “Dolu dolu bir spor hayatı oldu. Anka Spor’da spor hayatını sürdürüyor. İnşallah spor hayatında başarılı olduğu gibi muhtarlık seçimlerinde de başarılı olacaktır. Biz buna inanıyoruz. Güzel işler başaracaktır” dedi.

Hilal Demiral, 13 bin seçmenin bulunduğu Kale Mahallesi'nde kapı kapı dolaşarak seçim çalışmalarını sürdürüyor.

(Yusuf ÇINAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@