18 Mart 2014 Salı 23:15
Kafkas, Mamak Çorumlular Derneği’nin gecesine katıldı

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Mamaklı Çorumlular Derneği’nin düzenlediği geceye katıldı.

Agah Kafkas, geceye katılanları selamladığı konuşmasında Ankara’da yaşayan Çorumlular, Çorumdaki Çorumlulardan daha fazladır. Dolayısıyla birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Kafkas, “ Çorum insanının hoşgörü ortamı birlik ve beraberlik duygusu her zaman bir adım öndedir” dedi.

Bu seçimin önemli bir mihenk taşı olduğunu belirten Kafkas, “Yerel yönetimler insanların birebir hesap verebildiği yerdir. Demokrasinin en bereketli yeridir. AKP yerel yönetimlerden doğmuş bir partidir. Türkiye’de belediyeciliğin duayeni Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz millete hizmeti orada öğrendik ve oradan da merkezi yönetime gittik. Onun için yerel yönetimlerde engin bir tecrübeye sahibiz. 10 yılda Ankara’daki belediyeler içinde Mamak Belediyesi en büyük atılımı yapan belediyelerden biridir. Mamak, çöplükle anılırken iş merkezleriyle anılmaya başladı” diye konuştu.

Kafkas, Mamaklılar’a 200 Yataklı Devlet Hastanesi, Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi yapılacağını söyledi. Ayrıca engelli bir vatandaşa da akülü tekerlekli sandalye hediye etti.
(Ayşe UNCU)

Son Güncelleme: 18.03.2014 23:15