05 Şubat 2014 Çarşamba 22:21
Kafkas, İzmir’de sağlık yatırımlarını inceledi
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile beraber Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşaat çalışmasına katılan Kafkas, hastane hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu.

Temelde çok ciddi anlamda sıkıntı olduğu için ciddi bir çalışma yapıldığını söyleyen Kafkas, “İhale iptal ediliyordu ama bu çalışmaların sonucunda hastanemizin inşaatında yüzde 60 civarına geldik. Ağustos-Eylül gibi inşaatı açmayı planlıyoruz. Hastane 400 yatak kapasiteliydi. Şimdi kapasitesini 673’e çıkarıyoruz” dedi.

Kafkas, İzmir’de Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Urla Devlet Hastanesi ve Gaziemir Devlet Hastanesinin inşaatlarında incelemelerde bulundu. 112 Acil Servis ziyaretinde de bulunan Kafkas’a ziyaretler esnasında İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, AK Parti Çiğli Belediye Başkan Adayı Adnan Yılmaz eşlik etti. Öte yandan Sağlık Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Agah Kafkas, Çorum eski Valisi Mustafa Toprak ile birlikte yakında açılışı yapılacak olan Gaziemir devlet hastanesinde de incelemelerde bulundu.(ÇORUM HABER)

Son Güncelleme: 05.02.2014 22:22