Kafkas gençleri Çorum’da buluştu

Çorum Kafkas Kültür Derneği 50. kuruluş yıldönümünü düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlamaya başladı.

Kafkas gençleri Çorum’da buluştu

Çorum Kafkas Kültür Derneği 50. kuruluş yıldönümünü düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlamaya başladı.

13 Ocak 2018 Cumartesi 01:24
Kafkas gençleri Çorum’da buluştu

Çorum Kafkas Kültür Derneği 50. yıl etkinlikleri kapsamında Orta Karadeniz Çerkes Gençlik Buluşması düzenledi. Dernek merkezinde gerçekleşen buluşmaya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Hatice Nilüfer Kaya, Dernek üyeleri ve Çerkes gençleri katılım sağladı. Orta Karadeniz Gençlik Buluşması’na Çorum’un yanı sıra Amasya, Samsun, Tokat, Kayseri ve Ankara illerinden gençler katılım sağladı.

Dernek Başkanı Kaya, Gençlik Komisyonu tarafından gençlik buluşmasının yapıldığını belirterek, bu buluşmanın amacının Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Çerkes gençlerini bir araya getirmek olduğunu söyledi. Derneğin Çorum’da kuruluşunun 50. yılı olduğuna dikkat çeken Hatice Nilüfer Kaya, “50. Yılımızı yıl boyunca düzenleyeceğimiz çeşitli faaliyetlerle kutlayacağız. Bunun başlangıcını Orta Karadeniz Gençlik buluşmasıyla başlatmış bulunuyoruz” dedi.

KAF-DER’DE KURSLAR DEVAM EDİYOR

Dernek olarak kuruluş amaçlarının Çerkes adetlerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak olduğuna dikkat çeken Kaya, dernek bünyesinde halk oyunları, mızıka ve akordeon kursu, dil kursu gibi kurslar açarak gençlere yönelik hizmetler yaptıklarını söyledi. Bu kurslarla birlikte gençlere kültürlerini aşılamayı amaçladıklarını söyleyen Kaya, bu tür kursların önemine vurgu yaptı.

Gençlik buluşmasında Çerkes örf ve adetlerinin yaşatılması için çeşitli programlar ve eğlenceler düzenlendi.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 13.01.2018 01:32