“Kadir gecesinde dua ve tövbeler kabul ediliyor”

AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Kadir Gecesi münasebetiyle yazılı mesaj yayımladı.

“Kadir gecesinde dua ve tövbeler kabul ediliyor”

AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Kadir Gecesi münasebetiyle yazılı mesaj yayımladı.

21 Haziran 2017 Çarşamba 07:34
“Kadir gecesinde dua ve tövbeler kabul ediliyor”

Akar mesajında, bugün yapılacak dua ve yakarışların, bir rahmet sağanağı olarak tüm dünyada yankı bulacağını ifade ederek, huzur ve huşu içerisinde girilen Ramazan günlerinin Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketi ile birlikte doruğa çıktığını kaydetti.

Akar, Kadir Gecesinin, Kuran'ı Kerimin indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu ve mübarek bir gece olduğunu dile getirdi.

Kur’ân da adı geçen tek ayın Ramazan ayı, tek gecenin de Kadir Gecesi olduğunu belirten Akar, “Allah tarafından değerli kılınmış, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevî haz ve vecdin doruğa ulaştığı en nurlu ve feyizli geceyi Kadir Gecesinde idrak edeceğiz. Bu gece Allah’ın rahmet ve bağışlamasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, yapılan duaların ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. Yine bu mübarek gecede insanlığın ebedî refahına sebep olacak, ona bereketli bir ömrü kazandıracak bir fırsat verilmektedir. O yüce kitabın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiğini bu gece kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmalıyız.

Mübarek Kadir Gecesinin tüm dünyaya sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, tüm insanlar için hatalardan ve günahlardan pişman olup dönmeye, tövbe etmeye, arınma ve bağışlanmaya, iyilik ve doğruluk yolunu bulmaya ve Yüce Allah’ın hoşnutluğunu kazanmaya vesile olmasını, ülkemize, milletimize, tüm İslâm âlemi ile tüm insanlığa ve değerli hemşehrilerime huzur, barış, adalet, refah ve mutluluk getirmesini dilerim.” ifadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)

banner155