07 Şubat 2014 Cuma 22:44
Kadınlara zindeliğin ve sosyal yaşamın kapılarını açan mekân
Kadınlara spor yapma ve bedenlerini tanıma fırsatı sağlanırken, hayatın diğer alanlarında yararlanabilecekleri bilgi ve beceriler de kazandırılıyor bu mekânlarda.

b-fit merkezleri, kadınlara özgüvenlerini kazandırarak özgürce “fit” hale gelme fırsatı yaratmanın ötesinde, sosyal yaşama katılma, kendi yeteneklerini keşfetme ve istiyorlarsa kendi işlerini kurma kapısını da aralıyor.

Başarılı bir franchise modeliyle 50 kentte 239 farklı noktaya yayılan b-fit, 2013 yılında 8. büyük freanchise zinciri konumunu kazandı.Sisteme ilişkin verilen bilgiler şöyle:

“B-fit sistemi kişinin sadece kendi gücü kadar itme ve çekme kuvveti ile haraket eden fitness makinaları ile antrenör ve müzik eşliğinde grup halinde yapılan bir egzersiz programıdır. Her biri vücudun farklı bölümlerini çalıştıran toplam 9 aletin ve 9 platformun bulunduğu bu sisteme istasyon çalışması diyoruz ve her yeni gelen üye boş olan istasyonda beklemeden gruba katılabiliyor. Belirlenmiş sürelerle ve sırayla aerobik ve aletli çalışmaların birleşmesiyle gerçekleştirilen bu spor programı toplam 30 dakika sürüyor ve esneme hareketiyle sona eriyor.

Fitness aletlerimiz tamamen kadın anatomisine göre projelendirilmiş ve program aerobik platformlarıyla desteklenmiştir.Böylece bir yandan yağ yakarken bir yandan sıkılaşma gerçekleşiyor.

b-fit'i ayrıcalıklı kılan diğer nokta kadınlara öğrenip, öğretecekleri, bilgiyi ve anı paylaşacakları sıcak bir ortam sunmak oldu. Çünkü her b-fit'in 2 ayda bir eğitim, seminer, eğlence, gezi, tiyatro vs. gibi etkinlikler organize etmesi zorunludur. Burada amaç bazen farklı dünyalara farklı dünyaları tanıtmak, bazen bilgiyi paylaşmaktır. Çünkü sosyo-kültürel-ekonomik örtüyü kaldırdığınızda, her kadın sadece kadındır ve her birinin çok değerli deneyimleri ve tüm kadınların çok fazla ortak noktası bulunmaktadır.”
Son Güncelleme: 07.02.2014 23:19