Kadın Platformu’ndan 8 Mart etkinlikleri

Çorum Kadın Platformu tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Güncel 05.03.2019, 01:02
763
Kadın Platformu’ndan 8 Mart etkinlikleri

Geçtiğimiz hafta sonu Çorum Kadın Platformu üyeleri Gazi Caddesi üzerinde bildiri dağıtımı yaparak, vatandaşları etkinliklere devam ettiler.

Konu hakkında yapılan açıklamada; “8 Mart, kadınların toplumsal, siyasal, ekonomik, kültürel ve sosyal yaşamın tüm alanlarda maruz kaldığı ayrımcılığa, şiddete ve sömürüye karşı yüzyıllardır yürüttükleri mücadelenin simgesidir.

Yıllardır örgütlü kadın mücadelesini ilmek ilmek ören, isyanı ve öfkesini kuşanarak sokaklara çıkan kadınlar bu yıl da alanlarda olacak. Çünkü kadınlar artık susmuyor, itaat etmiyor.

Özgürlüğümüze, haklarımıza, geleceğimize, hayallerimize sahip çıkıyoruz. Eşit, özgür, laik, demokratik, barış içinde bir ülke için 8 Mart’ta bir araya geliyoruz. İş yerlerimizden, sokaklara emeğimizi değersizleştirmeye çalışanlara karşı sesimizi, sözümüzü, isyanımızı birleştirerek cevap veriyoruz. Çünkü mücadele kadınları birleştirir, kadınlar dünyayı özgürleştirir” ifadeleri kullanıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Çorum Kadın Platformu tarafından saat 19.00’da Pirbaba Parkı’ndan Flormar işçileriyle dayanışma için kitlesel basın açıklaması yapılacak, 19.30’da ise Devlet Tiyatrosu Salonu’nda “Bir Kaburga Sancısı” isimli tiyatro oyunu sahnelenecek.

Öte yandan 8 Mart günü de saat 18.00’de Kültür Park’ta bir basın açıklaması, sonrasında ise Eğitim-Sen’de müzik dinletisi gerçekleştirilecek. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-6°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@