“Jandarma her noktada Cumhuriyetin teminatı olmuştur”

Jandarma Teşkilatı’nın 179’nci kuruluş yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da düzenlenen törenlerle Atatürk Anıtı’nda kutlandı.

Güncel 18.06.2018, 23:04
522
“Jandarma her noktada Cumhuriyetin teminatı olmuştur”

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü kapsamında Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene İl Jandarma Komutanı J. Albay Abdurrahman Başbuğ başta olmak üzere askeri yetkililer katıldı. Jandarma Genel Komutanlığı adına Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama programında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in de kutlama mesajı okundu.

Programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ yaptı. Konuşmasında 179’uncu yıldönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içinde olduğunu kaydeden Albay Başbuğ, “Başarılarla dolu 179 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma genel komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız” dedi.

Türk Milleti’nin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Jandarma’nın kurulduğu günden buyana günlük yaşamın her alanında ülkenin her noktasında gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkın hizmetinde olduğunu ve bundan sonra da olmaya devam edeceğini kaydeden Başbuğ sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerleşik kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile Jandarma; üstün birlik ve silah arkadaşlığı ruhu; vatandaşa insan merkezli, adaletli, sevgi ve şefkatle, birleştirici ve kucaklayıcı yaklaşımı ile her zaman milletinin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir. Jandarma; üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan toprakları üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatı olmuştur.

Kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşullarda en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele harekatı icra eden Jandarma, Emniyet teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarla tam bir koordine içinde bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı’nın tüm personeli görevlerini icra ederken ve hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta ve her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içinde aramaktadır. Yurdumuzun her köşesinde, halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve devletin halka açılan penceresi konumunda olan Jandarma; Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen ve halkımızla bütünleşmiş, modern teknolojinin bütün imkânlarını etkinlikle kullanabilen, milli, ahlaki ve mesleki değerlerle yetişmiş personeliyle üstün bir vazife anlayışı, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveriyle verilen tüm görevleri yerine getirme gayret, azim ve inancı içerisindedir”

İl Jandarma Komutanı Başbuğ, 179 yıldır ulusuna hiçbir karşılık beklemeden fedakarca hizmet eden teşkilatın gününü de kutlayarak başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusun birlik ve beraberliği, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden tüm şehitleri rahmetle, gazileri minnet ve şükranla anarak teşkilat mensupları ile ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler de diledi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:35
Güneş 07:00
Öğle 12:29
İkindi 15:20
Akşam 17:48
Yatsı 19:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@