İşaret dili öğrenen din görevlilerine sertifika

İl Müftülüğü tarafından işitme engellilere daha iyi hizmet verebilmek ve sağlıklı iletişim kurabilmesi için kurum personeline yönelik düzenlenen 2 ayrı işaret dili kursu tamamlandı.

Güncel 13.05.2019, 00:58
338
İşaret dili öğrenen din görevlilerine sertifika

Halkla birebir iletişimde bulunan imam, müezzin kayyım, Kur’an Kursu öğreticileri ve İl Müftülüğünde görev yapan memur ve uzmanların katıldığı 120 saatlik tursun ardından elge almaya hak kazananlar için tören düzenlendi. İl Müftülüğünde gerçekleştirilen törende kursiyerlere belgelerini İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu verdi.

Törenin ardından müftülük bünyesinde görev yapan engelli personel ve ailesinde engelliler bulunanlarla istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda kurumda görev yapan engelli koordinatörleri Meryem Uyanık ve Ahmet Emin Kaplan daha iyi hizmet verilebilmesi ve hizmet alımlarında engellerinden ötürü oluşabilecek olumsuzlukların en aza indirilmesi için neler yapılabileceği konusunda görüşmeler yaptı. Engellilerin hukuki haklarını nasıl talep edebilecekleri yönünde bilgilendirmelerin de yapıldığı toplantıda görme engellilere Braille alfabesi ile Kur’an-ı Kerim öğretilmesi konusunda karar alındı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@