İş kazasında yaralandılar

Çorum merkez ve ilçelerinde çok sayıda kişi iş kazasında yaralandı.

İş kazasında yaralandılar

Çorum merkez ve ilçelerinde çok sayıda kişi iş kazasında yaralandı.

26 Mart 2019 Salı 20:35
İş kazasında yaralandılar

Alınan bilgiye göre Çorum Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir işyerinde işçi olarak çalışan S.A. (51) isimli şahıs kalıba döktüğü erimiş demir madenini dikkatsizliği ve tedbirsizliği sonucu sol ayağının üstüne dökmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı işçi sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

İskilip Başmakçı Köyü’nde ikamet eden A.A. (76) isimli şahıs meyve bahçesinde tarım aletini tamir ettiği sırada sol diz alt kısmını makinaya sıkıştırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanarak İskilip Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı şahıs ilk müdahalesini müteakip ileri tetkik ve tedavi amacıyla Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Kargı Abdullah Yaylası’nda H.K (49) isimli işçi de tomruk yüklemesi yaptığı sırada dal parçalarının baş kısmına çarpması sonucu yaralanarak Osmancık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Sungurlu Çiftçlik Köyü’ndeki cezaevi inşaatında çalışan Afganistan uyruklu R.Ş (22) isimli genç ise inşaat alanında demirlere takılarak yere düşüp kafasına çarpması sonucu yaralandı. Yaralı genç Sungurlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisine müteakip taburcu edildi. Kimliği ve çalışma izmi olmadığı öğrenilen R.Ş. isimli işçiye 6458 sayılı Kanuna muhalefetten işlem yapılacağı da belirtildi.

Çorum merkez Büğet Köyü’nde ise İ.E (47) isimli kişi de tarlasına gübre atmak için kullandığı gübre atma makinesinin ayarını yaptığı esnada açma kapama düğmesinin yanında bulunan kesici saca elini kaptırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Kendi imkanları ile Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelen kişinin parmağının 2 santimetre kesildiği öğrenildi.

Merkez Akkent Mahallesi’nde R.S.T isimli işçi başıboş köpekleri hayvan barınağına götürmek üzere topladığı sırada dengesini kaybederek düşmesi neticesinde; yine Akkent’te A.Ş. isimli işçi de çalışmış olduğu işyerinde eline sıcak su dökülmesi üzerine hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

(Haber Merkezi)