“İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır”

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır”

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

24 Kasım 2016 Perşembe 01:16
“İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır”

İnsan yetiştirmenin aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşası olduğunu belirten Karadağ, “Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Bu kutlu günde ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması noktasında, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin kazanılmasında en büyük rolü öğretmenler almaktadır.

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır” dedi.

Öğretmenlerin insanı en ideal şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin Türkiye’sini, dahası geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra ettiğini kaydeden Karadağ, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Türkiye iyi yetişmiş, genç ve dinamik nüfusuyla eğitimden sağlığa, adaletten emniyete büyük başarılara imza atıyor. Milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir. Bizler öğretmenlerimizin her zaman saygıdeğer bir meslek icra ettiklerinin bilincindeyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak istidadını kazanmamıştır.” sözüyle bunu en güzel şekilde ifade etmiştir.

Okullara, öğretmenlere, diğer eğitim kurumlarına ve kadrolarına yönelik saldırılarda bulunanları milletimiz asla affetmemiştir, affetmeyecektir.

Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Öğretmenlerimiz her şeyin en iyisini en güzelini hak etmektedir. Ülkemizin her yerinde ve her şartta fedakârca görev yapan öğretmenlerimize minnettarlığımız çok büyüktür.  Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularla kutluyorum.  Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum.”

(Haber Merkezi)