“İl Genel Meclisi şahsileştirilemez”

AK Parti İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Mehmet Bektaş, yaptığı açıklamada, önceki gün CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Yıldız Bek’in basına kapalı gündem dışı konuşmalar bölümünde İl Genel Meclisi’ni kulis haline getirerek İstanbul belediye seçimlerini hakkında yorum yapmak istemesi üzerine meclis başkanının etik olmadığı gerekçesi ime söz vermeyip konuşturmamasına rağmen, basında söz alıp konuşmuş gibi değerlendirmelerde bulunduğunu belirterek, açıklamanın Yıldız Bek’in şahsi düşüncesi olduğunu meclisi kapsamadığını ve CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Yıldız Bek’i haber yaptırması nedeniyle kınadığını dile getirdi.

Güncel 08.05.2019, 23:23
806
“İl Genel Meclisi şahsileştirilemez”

Bunun bir hata olduğunu belirten Bektaş, “Burayı şahsileştirmek hiçbirimizin hakkı değildir. Buralar kimseye baki değil. Bizler burada meclis çatısı altında Çorum Merkez, ilçelerimiz ve köylerimiz için neler yapabiliriz düşünce ve gayreti içinde olmalıyız. Memlekete hizmet için varız. Başka illerin siyasi olaylarını değerlendirmek için değil” dedi.

Açıklama üzerine söz alan Yıldız Bek de kınama sözünü ağır bulduğunu kaydederek, mecliste belirli partileri temsil ettiklerini, İl Genel Meclisi’nin TBMM’nin küçültülmüş bir hali olduğunu, meclis konuşmasını herkesin karşı çıkmasına rağmen tamamladığını ve konuşmasını gündem dışı konuşmalar bölümünde yaptığını hatırlatarak bu maddenin bu amaçla konulduğunu vurguladı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@