“İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra en büyük küresel kriz”

Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıkloğlu, "İkinci dünya savaşından sonra, en büyük küresel krizi yaşanıyor.

Güncel 03.07.2020, 19:36
521
“İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra en büyük küresel kriz”

Pandemi sürecinde TOBB olarak, ilk günden itibaren, yurt içinde ve yurt dışında tüm paydaşlarımızla istişare içinde olduk. Ülke içinde, iş insanlarının sorunlarını, talep ve tavsiyelerini derleyip, Hükümete aktardık. Ekonomiye Destek paketlerinin hazırlanma sürecine katkı sağladık” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıkloğlu, pandemi sonrası dönemde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Uluslararası İlişkileri” konulu toplantıya katıldı. Toplantıda Küresel ticaret sisteminin nereye gittiği, AB, ABD, Çin, Asya-Pasifik ve gelişmekte olan ülkeleri bekleyen fırsatlar ve zorluklar,ve Türkiye’nin bu duruma olan hazırlığı ve eğilimleri ele alındı.

Videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu, İkinci dünya savaşından sonra, en büyük küresel krizin yaşandığını belirterek , Kovid-19 sonrası dönemi yorumlamak ve duruma adapte olunmasını sağlamak için çalışmaların devam ettiğini kaydetti. (İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@