“Huzurlu bir Ramazan için tüm tedbirler alındı”

Sungurlu İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, ilçede Ramazan Ayı’nın huzurlu geçmesi için tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

“Huzurlu bir Ramazan için tüm tedbirler alındı”

Sungurlu İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, ilçede Ramazan Ayı’nın huzurlu geçmesi için tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

23 Mayıs 2017 Salı 19:36
“Huzurlu bir Ramazan için tüm tedbirler alındı”

Müftü İbrahim Köksal, yaptığı açıklamada Müftülük olarak Ramazan Ayı için ilçede yaptıkları hazırlıklardan söz etti.

Ramazan Ayı’nda ilçe merkezi ve köylerdeki tüm camilerde imamların görev alacağını vurgulayan Müftü Köksal, imam olmayan camilere gerek İŞKUR gerekse Diyanet İşleri Başkanlığı’nın geçici görevlendirme usulüyle imam görevlendirildiğini, Ramazan Ayı’nda ilçe genelinde 147 camide 165 personelin görev yapacağını vurguladı.

Müftü Köksal, “Geçen yıl Ramazan Ayı’nda tadilatta olması nedeniyle manevi atmosferinden istifade edemediğimiz Ulu Camimizin restorasyon işlemleri tamamlandı. Bu camimiz de 3 din görevlisi ile Ramazan Ayı’na hazır durumda.” dedi.

İlçede Hilmi Efendi Camisi’nde hatimle teravih namazı kıldırılacağını belirten Müftü Köksal, “Ramazan ayı için vaaz ve irşat programları hazırladık. Tüm camilerimizde farklı zamanlarda mukabele okunacak. Öğle ve yatsı namazları öncesi merkezi sistemden tüm camilerde vaazlar verilecek. Camilerimiz Ramazan öncesi temizlendi, halıları yıkandı. Kadınların namaz kılması için camilerde bölümler hazırlandı. Teravih namazlarının usulüne uygun kıldırılması için Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gönderilen talimatlar tüm imamlara bildirildi.” dedi.

Ramazan ayında vatandaşların birbirlerine karşı daha hoşgörülü olmasını dileyen Müftü Köksal, “Vatandaşlarımız gerek Ramazan gerekse tüm dini konularda bilgi almak için Müftülüğümüze bizzat başvurabilirler” dedi.

Müftü Köksal, Ramazan Ayı’nda Ulu Camii, Çarşıbaşı, Yeni Camii, Muhacir ve Altınoğlu camilerinde Sakal-ı Şerif ziyaretleri olacağını kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nca 2017 yılı sadaka-i fıtır miktarının en düşük 16 lira olarak belirlediğini ifade eden Köksal, isteyenlerin Diyanet Vakfı’na Müftülük aracılığı ile fitre ve zekatlarını bağışlayabileceklerini bildirdi.

Müftü İbrahim Köksal, imkanlar ölçüsünde ilçeye bağlı bazı köylerde iftar programları yapmayı planladıklarını belirterek, Sungurlu halkının ve İslam aleminin Ramazan Ayı’nın hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)