HÜKAM, Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezleri Toplantısına katıldı

Hitit Üniversitesi Kadın ve Aile Sorunları Uygulama Merkezi (HÜKAM), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımıyla gerçekleşen “Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezleri (KASAUM) İstişare Toplantısı”na katıldı. Toplantıda, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve HÜKAM Müdürü Prof. Dr. Nurcan Baykam da hazır bulundu.

Güncel 05.11.2017, 22:42
655
HÜKAM, Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezleri Toplantısına katıldı

Bakan Kaya toplantı da kadının güçlendirilmesi ve hemen her alanda daha etkin olması adına son 15 yılda anayasal ve yasal düzenlemeler gerçekleştirildiğini hatırlatarak Bakanlık olarak yürüttükleri çalışmalara, üniversiteleri ve özellikle Kadın Sorunları Araştırma Merkezlerini (KASAUM) dahil etmeye önem verdiklerini aktardı.

Bakanlık olarak 2016 yılı sonunda yürürlüğe konulan ve 2016-2020 yıllarını kapsayan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 3. Ulusal Eylem Planı”nı ilgili kurum ve kuruluşlarla güçlü bir iş birliği içerisinde uyguladıklarını belirten Bakan Kaya, iki yeni eylem planının daha hazırlıklarını başlattıklarını dile getirerek “Bunlardan biri; kadınların hak, fırsat ve imkanlara tam erişimlerinin sağlanması olup bir diğeri ise ekonomik, sosyal, siyasal yaşama katılımlarının güçlendirilmesi kapsamında 2018-2023 yılları itibarıyla uygulanacak olan ‘Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı’dır” dedi. Toplantıda son olarak, üniversitelerin Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezleri’nin gerçekleştirdikleri çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgi alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yapılan projeler ve çalışmalardan ötürü memnuniyet duyduğunu ifade ederek bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@