HİTÜ’nün bahar etkinlikleri sona erdi

Hitit Üniversitesi tarafından 29 Nisan - 04 Mayıs 2019 tarihleri arasında çeşitli birimlerde akademik ve idari personel ile öğrencilere yönelik olarak düzenlenen kültür, sanat, spor, konferans, kongre ve söyleşi başlıkları altında çeşitli etkinliklerin ardından etkinlikler sona erdi.

Güncel 10.05.2019, 21:10
343
HİTÜ’nün bahar etkinlikleri sona erdi

Hitit Üniversitesi’nden yapılan açıklamada etkinlikler kapsamında İlahiyat Fakültesi tarafından Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Kaçar’ın konuşmacı olarak katıldığı "Prof. Dr. Fuat Sezgin'in İslam, Bilim ve Teknoloji Müzesi" konulu konferans düzenlendiği ayrıca Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nde de Hüsn-ü Hat eserleri sergilendiği, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından yine Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezinde “Bahara Merhaba” temalı resim sergisi, Ethem Erkoç Konferans Salonu Fuayesinde “Rengarenk” temalı resim sergisi ve Ethem Erkoç Konferans Salonunda da “Bahar Konseri” gerçekleştirildiği belirtildi.

Fen Edebiyat Fakültesi tarafından şiir yarışması etkinliği gerçekleştirildiği, Mühendislik Fakültesi tarafından ise 25 öğrencinin projesini sergilendiği Proje Pazarı etkinliği gerçekleştirildiği ayrıca Cazgır A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cazgır tarafından iş hayatına yönelik bir söyleşi yapıldığının belirtildiği açıklamada Spor Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının koordinasyonunda 15 Temmuz Spor Kompleksi’nde satranç, voleybol, 3x3 basketbol müsabakaları ve Bahabey Çamlığında Oryantiring yarışması gerçekleştirildiği dile getirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından her yıl gerçekleştirilen öğrenci kongresinin bu yıl 6.’sı dört farklı salonda eş zamanlı oturumlarla gerçekleştirilmiş; etkinlik boyunca Üniversitemizin önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri tarafından Sosyal Bilimler, İslami Bilimler ve Sağlık Bilimleri alanlarından sekseni aşkın bildiri sunulmuştur.

Üniversitemiz Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu tarafından Üniversitemiz Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezinde itfaiyecilik, veterinerlik ve aşçılık bölümlerinin tanıtıldığı stantlar açılmıştır.

Üniversitemiz İnsan Kaynakları Merkezinin koordinasyonunda İŞKUR Çorum İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanlığınca Üniversitemizin çeşitli eğitim birimlerinde Mülakat, İş Görüşmeleri ve İş Arama Becerileri eğitimleri düzenlenmiştir.

Pek çok birimimizin büyük katkı ve destekleri ile yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliklerimize destek veren, katılımlarıyla onurlandıran herkese içtenlikle teşekkür ediyoruz.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@