HİTÜ’nün Antropoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Sempozyumu başlıyor

Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü tarafından organize edilen Antropoloji, Arkeoloji, Sanat Tarihi Sempozyumu (ANARSAN 2018) bugün ve yarın gerçekleştirilecek.

Güncel 08.10.2018, 01:13
546
HİTÜ’nün Antropoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Sempozyumu başlıyor

İlk kez düzenlenecek olan sempozyumun amacının Antropoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi alanlarında disiplinler arası çalışma anlayışına sahip bilim insanlarının biraraya gelerek çalışmaları ve alanlarındaki son gelişmeleri hakkında fikir alışverişi yapılabilecek bir ortam oluşturmak olduğu belirtildi.

Onur Kurulu’nda Vali Necmeddin Kılıç, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve Belediye Başkanı Zeki Gül’ün yer aldığı sempozyumun açılışı bugün 09.30’da Hitit Üniversitesi Çorum Meslek Yüksekokulu Ethem Erkoç Konferans Salonu’nda yapılacak.

Düzenleme Kurulu’nda Asuman Çırak, Ayşegül Şarbak, Ersin Çelikbaş, Esra Keskin, Mustafa Tolga Çırak, Ömer Faruk Akmeşe, Özlem Sir Gavaz, Şahin Yıldırım ve Vahdet Özkocak’ın yer aldığı sempozyumda iki gün içerisinde çeşitli konularda MYO Ethem Erkoç Konferans Salonu’nda 12 ve Prof. Dr. Ahmet Samsunlu dersliğinde ise 6 olmak üzere toplam 18 oturum gerçekleştirilecek. Sempozyumun kapanışı ise yarın saat 17.00’de gerçekleştirilecek.

Bilim Kurulu’nda Hitit Üniversitesi’nden yerli ve yabancı bir çok üniversiteye kadar çok saygın bilim insanlarının da yer aldığı sempozyumda işlenecek konular ise şu şekilde açıklandı:

“ANTROPOLOJİ: Paleoantropoloji, Fiziki Antropoloji, Sosyal Antropoloji, Adli Antropoloji, Paleontoloji, Geometrik Morfometri, Anatomi, Biyoloji, Genetik ve Antik DNA; ARKEOLOJİ: Prehistorya, Protohistorya, Klasik Arkeoloji, Arkeometri, Anadolu Arkeolojisi, Zooarkeoloji, Arkeobotani, Etnoarkeoloji, Nümismatik ve Müzecilik; SANAT TARİHİ: Prehistorik Sanat, Anadolu Öncesi Türk Sanatı, Anadolu Selçuklu Sanatı, Osmanlı İmp. Sanatı, Bizans Sanatı, Türk-İslam Sanatı, Avrupa Sanatı ve Modern Sanat”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@