“HİTÜ memnuniyet konusunda sınıfta kaldı”

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun, üniversiteler nezdinde yapılan memnuniyet anketlerini kamuoyuna açıkladığını, Çorum'un bir değeri olarak görülen Hitit Üniversitesi'nin memnuniyet anketine göre durumunun içler acısı olduğunu söyledi.

Güncel 18.09.2020, 19:13
534
“HİTÜ memnuniyet konusunda sınıfta kaldı”

Hitit Üniversitesi, İdari personel memnuniyet anketinde %43 oranı ile 84. sırada (son sırada) bulunduğunu anlatan Aydın, Akademik personel memnuniyet anketinde ise %48 oranı ile 86. sırada (sondan üçüncü) bulunduğunu anlattı.

Selim Aydın, “Türk Eğitim-Sen olarak elbette bu durum bizleri de üzmüştür. Sürekli dile getirdiğimiz üzere kurumlarda adaleti, liyakati göz ardı etmek, ben yaptım oldu anlayışını esas almak ve belirli kişi ve grupları memnun etme gayreti maalesef bu sonucu doğurmuştur. Hitit Üniversitesinin karnesi olarak gördüğümüz bu anket sonuçları ile Hitit Üniversitesi sınıfta kalmıştır. Bu başarısızlığın ve memnuniyetsizliğin sorumluları Hitit Üniversitesini yönetenlerdir. Hitit Üniversitesi'nin ulusal basında ve kamuoyunda sürekli olumsuz haberlerle anılmasına, kurumsal değerinin zarar görmesine artık bir son verilmelidir. Bu vesileyle kendilerini buradan tekrar uyarıyoruz: Yönetici atamalarında adalet ve liyakat esas alınmadığı müddetçe, kurum içinde çalışma barışı ve huzuru sağlanamayacaktır. Keyfi uygulamalardan, belirli gruplar ve zümreleri ihya etme anlayışından vazgeçilmelidir. Bu kötü karnenin sonuna kadar takipçisi olacağız. Üniversite tarafından atılacak her olumlu adımın destekçisi olacağımızı, yanlış uygulamaların ise karşısında duracağımızı özellikle belirtmek isteriz” dedi.(Haber Merkezi) ği tarafından OKA’ya sunulan proje ile cevizin işlenme sürecinin kısalmasına yönelik verilen makine-ekipman desteğiyle ceviz taleplerinin daha seri şekilde karşılanabilmesi için çalışmalar daha etkin yürütülmeye başlandı. Kabuklu, ceviz içi olarak talep edilmesinin yanı sıra cevizden üretilen ceviz reçeli, cevizli sucuk, ceviz ezmesi gibi birbirinden lezzetli yan ürünlerle tadı ve aromasıyla çokça aranan Allah vergisi bir ürün Oğuzlar cevizimiz. Bağışıklığı güçlendirmesi, omega 3 deposu olması, kalp ve damar sağlığı için faydası olan ceviz uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Faydaları ve lezzeti ile bir nimet olan cevizimiz için emek veren, ilçemizin kalkınmasına katkı sağlayan tüm çiftçilerimize bereketli bir hasat sezonu dilerim “ dedi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:35
Güneş 07:00
Öğle 12:29
İkindi 15:20
Akşam 17:48
Yatsı 19:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@