HİTÜ Çocuk Üniversitesi yaz dönemi etkinlikleri başladı

Eğitim ve araştırma alanında yaptığı çalışmalara ek olarak “Üniversitelerin bulunduğu İle ve bölgeye; bilimsel, kültürel, sosyal ve ekonomik katkı sağlama” misyonundan hareketle birçok etkinliğe imza atan Hitit Üniversitesi’nde “HİTÜ Çocuk Üniversitesi” başladı. Ortaokul 5, 6, 7. sınıfı yeni bitirmiş 40 öğrencinin katılımıyla başlayan Hitit Çocuk Üniversitesi bünyesinde öğrenciler, Üniversite’nin çeşitli birimlerinde ve Çorum Müzesi’nde öğretim elemanları eşliğinde pek çok etkinlik gerçekleştirecek.

Güncel 22.06.2016, 00:15 22.06.2016, 00:16
1048
HİTÜ Çocuk Üniversitesi yaz dönemi etkinlikleri başladı

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, katılımcı çocuklara “Hitit Üniversitesi programı olan HİTÜ Çocuk Üniversitesi 2016 Yaz Dönemi Etkinliklerine hepiniz hoş geldiniz. Bugün başlayan etkinlikler ile sizleri Üniversitemiz birimlerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duymaktayız. Çocuk Üniversitesi, sizlere uygulamalı bilimsel çalışma imkânları sunan, tatil dönemini keyifli ve verimli şekilde geçirmeyi sağlayan bir programdır” dedi.
Baykam, Arkeoloji Atölyesi, Mikropların Dünyasına Yolculuk, Nano Dünyaya Yolculuk, Scratch Atölyesi, Robotlar Artık Hayatımızda, DNA Okulu, Seslerin Dünyasına Yolculuk-Müziğimi Yapıyorum, Ebru Atölyesi ve Yaşam Boyu Spor başlıklı etkinliklerin Hitit Üniversitesi birimlerinde ve laboratuvarlarında yapılacağını belirtti.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@