11 Mart 2014 Salı 22:52
Hitit’te “Cam Tavan” Paneli

Hitit Üniversitesi Kadın ve Aile Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜKAM) tarafından Dünya Kadınlar Günü nedeniyle “Akademik Bakış Açısıyla Cam Tavan Sendromu” paneli düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panele Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Vali Sabri Başköy’ün eşi Fatma Başköy, İl Emniyet Müdürü İbrahim Doğan’ın eşi Gülcan Doğan, Çorum Barosu Başkan Yardımcısı Av. Neslihan Boyabatlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Müslim Kılıç ve akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Fatma Başköy’ün kadınlara yönelik konuşmasından sonra HÜKAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hülya Çağıran Kendirli, merkezin kadın ve aile konularıyla ilgili yaptığı çalışmaları anlatarak ana hedeflerinin kadın sorunlarını çözmek olduğunu dile getirdi.

İş dünyasında özellikle kadınların bir aşamadan sonra daha fazla yükselmelerini engelleyen faktörlerin ele alındığı etkinlikte daha sonra Doç. Dr. Muammer Cengil, Yrd. Doç. Dr. Nuriye Büyükkayacı Duman, Sosyal Hizmet Uzmanı Eylem Aka Kaya ve Araştırma Görevlisi Reyhan Karababa sunum yaptı. Program Rektör Alkan’ın, Fatma Başköy ve Gülcan Doğan’a günün anısına plaket vermesiyle son buldu.

Ayrıca aynı gün HÜKAM ile akademik ve idari personelin tanışması için kokteyl düzenlenerek merkezin gelecekteki etkinlikleri ele alındı.(Selda FINDIK)

Son Güncelleme: 11.03.2014 22:53