Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne öğrenci alınacak

Hitit Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde “Hemşirelik Tezli Yüksek Lisans” programına öğrenci alımı yapacak.

Güncel 21.06.2016, 15:24 21.06.2016, 15:25
747
Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne öğrenci alınacak

Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nü öğrenci alımının ardından Hitit Üniversitesi’nin lisansüstü eğitimdeki gücü ve verdiği eğitimin çeşitliliği daha da artacak. Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri Enstitüleri’ne öğrenci alarak lisansüstü eğitimi sürdürülen üniversitede, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne öğrenci alınması ile birlikte öğrencisi olan enstitü sayımız üçe çıkmış olacak.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Türkiye’de sağlık alanında tüm dünyaya örnek olacak muazzam bir gelişim kaydedildiğini ve bu süreçte başlatılan hastanenin ortak kullanımının Hitit Üniversitesi gibi yeni kurulan üniversitelere büyük açılımlar sağladığını söyledi.
Bu kapsamda 2012 yılında Sağlık Bakanlığı ile ortak kullanım anlaşması imzalanarak, Tıp Fakültesi’ne büyük bir destek sağlandığını ve bu alanda hızlı bir gelişimle 85 öğretim elemanına ulaşıldığını anlatan Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, “İlimizde çok büyük başarılı operasyonlara imza atılmış ve izleyen eğitim-öğretim döneminde sağlık alanında öğrencilerimizin ilimizde eğitim görmeleri aşamasına gelinmiştir. Bu gelişmelere ek olarak, Sağlık Bilimleri Enstitümüze de ağırlık verilmeye başlanmış ve ilk öğrencilerimizi alır duruma gelinmiştir. Çok güçlü bir kamu kurumu ile akademik seviyesi uluslararası düzeyde olan öğretim elemanlarımızdan oluşan Tıp Fakültemizin birlikteliğinin, nefes alan her insanı yakından ilgilendiren sağlık alanında ilimizde ve bölgemizde gerek tedavi gerekse akademik anlamda önemli açılımlara vesile olacağına ve ilimizin farkındalığının arttırılmasına önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Öğrenci alımı ve diğer tüm bilgiler Enstitümüzün ilgili sayfasında yer almaktadır. Bu süreçte katkılarından dolayı, Sağlık Bilimleri Enstitümüzün Müdürü Yrd. Doç. Dr. Taner Sarak’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@