“Hemşirelik zor, meşakkatli ve özveri isteyen bir meslek”

Vali Sabri Başköy, “Hemşireler Haftası” nedeniyle İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Güncel 12.05.2014, 23:18 13.05.2014, 00:19
1182
“Hemşirelik zor, meşakkatli ve özveri isteyen bir meslek”

Vali Sabri Başköy, “Hemşireler Haftası” nedeniyle İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Hemşireler Haftası” münasebetiyle İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayşe Saatçi, Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Derya Kılıç ve Çorum Halk Sağlığı Müdürlüğü ebesi Cemre Külcü ile İl Sağlık Müdürlüğü hemşiresi Günay Turan oluşan heyet Vali Sabri Başköy'ü makamında ziyaret etti.

Ülkemizin ve bu bağlamda ilimizin sağlık hizmetlerinin geldiği noktada ve “Hemşireler Haftası” kapsamında yapılacak olan programlar hakkında Vali Başköy'e bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, Vali Başköy’e yapılacak olan programlar hakkında bilgi verdi.

Hemşirelik mesleğinin fedakârlıkla yapılan önemli meslek gruplarından biri olduğuna dikkat çeken Vali Başköy, "Gecesini gündüzüne katarak ayrım gözetmeksizin sabır ve özveriyle çalışan tüm hemşirelerimizin Hemşireler Haftası’nı kutluyorum.

Hemşirelik mesleği; zor, meşakkatli ve özveri isteyen bir meslektir. Dolayısıyla zamanını kendisinden çok hastalara ayıran sağlık çalışanlarına karşı uygulanan; sözlü veya fiili şiddeti bu vesile ile bir kez daha kınıyoruz. Oldukça yorucu şartlar altında görev yapan sağlık çalışanlarımıza şiddet uygulanmamalı, onlara teşekkür edilmelidir” dedi.

Sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddetin ortadan kalkması gerektiğine dikkat çeken Başköy, “Onların memnuniyeti ise sağlık sektöründe vatandaşlarımıza daha iyi hizmet olarak yansıyacaktır” diyerek, tüm hemşirelere hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@