“Hedefimiz Ankara’daki Çorumluların beyaz yakalı olması”

Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır ve beraberindeki heyet dün Çorum Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Güncel 29.09.2016, 23:29 29.09.2016, 23:30
947
“Hedefimiz Ankara’daki Çorumluların beyaz yakalı olması”
Cemiyet Başkanı Şevket Erzen ve Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli’nin ev sahipliğindeki ziyarete Çorumlu Dernekler Federasyonu Genel Başkan Vekili Mehmet Çelikel, Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Argun, Genel Sekreter Latif Ramazan, Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Tufan ve Çorum Koordinatörü Ziyaeddin Türkoğlu da katıldı.
Başkent’teki Çorumlular’a yönelik olarak hayata geçirdikleri projelerden bahseden Federasyon Başkanı Hayri Çağır, Altınpark’ta yapımına başlanan Çorum Evi’nin tamamlandığını açıkladı.
Eğitim ve ekonomi alanındaki gelişmelerle birlikte Çorumluların Ankara’daki yaşadığı değişim ve dönüşüme dikkat çeken Federasyon Başkanı Çağır, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“2001 yılında kurulan Çorumlu Dernekler Federasyonu, Başkent’teki hemşehrilerimizin yıllardır arzu ettiği birlik ve beraberliğin tesisi noktasında önemli bir boşluğu doldurdu. Herhangi bir ayrım yapmadan tüm hemşehrilerimizi ‘Çorumlu’ kimliği altında bir araya getirdiğimiz Federasyonumuz, gerçekleştirdiği faaliyetlerle her kesimin takdirini kazandı.
Çorum Tanıtım Günleri kapsamında ilk yıl 175 bin, ikinci yıl ise 275 bin ziyaretçiyi ağırlayan Federasyonumuz, iftar programlarında da binlerce Çorumluyu bir araya getirdi.
Ankara’da yaşayan Çorumlular’ın büyükşehire entegrasyonu temel hedeflerimiz arasında. Çorumlu dayanışması ile Başkent’teki birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu birlik ve beraberlik doğrultusunda hemşehrilerimizin gerek siyaset, gerek bürokrasi, gerekse iş dünyasında daha etkin rol almalarını arzu ediyoruz.
Çorumlular, bulundukları iş ortamlarında mavi yakalı olmaktan öte beyaz yakalı durumuna gelmeli. Yani hemşehrilerimiz artık iş ortaya koyan, istihdam üreten, memursa idareci olma ideali taşıyan kişiler haline gelmeli. Öte yandan Çorumlular, görev aldıkları yerlerde sadece memleketlerine değil, ülkesine ve milletine hizmette de önemli işlere imza atıyorlar. Federasyonumuz, bu gaye ve hedefler doğrultusunda Çorumlular arasında köprü olmaya çalışıyor.”
ERZEN: “ÇORUMLULAR, BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ”
Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, “Çorum basını olarak hemşehrilerimizin gurbetteki dayanışmasından ve işbirliğinden mutluluk duyuyoruz” dedi.
Çorumlular’ın gerçek gücünün birlik ve beraberlik ruhunda gizli olduğunu vurgulayan Şevket Erzen, “Dış mihraklardan Çorum’a dikte edilmeye çalışılan iki ayrı kesim algısını aşmalıyız. Aslında hepimiz ortak değerlere sahip insanlarız. Geçmişte kardeşliğimizi hedef alan bu algı, ne yazık ki Çorum’un gücünü pek çok platformda yarıya düşürüp zayıflattı. Halbuki Çorum, bu şehrin tüm dinamiklerinin bir araya gelmesinden oluşuyor. Birlik ve beraberlikle Ankara’daki gücümüzü de ikiye katlayabiliriz” diye konuştu.
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@