Hedef, Çorum’a bir vakıf üniversitesi kazandırılması

Çorum Vakfı, kurulduğu 1987 yılından “Çorum Hitit Vakfı” adını aldığı 2013 yılına kadar Çorum’da eğitim hizmetlerine katkıda bulunmayı ön amaç edinmiş ve sağladığı kaynaklarla üniversite öğrencilerine burs vererek varlığını sürdürmüştü. 2013 yılında isim değişikliği ile Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan’ın başkanlığında etkinliklerini artırarak devam ettirdi.

Güncel 01.05.2018, 02:20 01.05.2018, 02:24
1166
Hedef, Çorum’a bir vakıf üniversitesi kazandırılması

Vakfın dün yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda ise, en fazla burs temin eden kurum olarak Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın Vakıf yönetiminde daha etkin biçimde yer alması ve hedef olarak Çorum’a bir vakıf üniversitesi kazandırılmasına yönelik altyapı hazırlıklarının başlatılması benimsendi. Bu doğrultuda, başta Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal olmak üzere, TSO yönetiminden belirli isimlerin vakıf yönetiminde yer alması görüşü üzerinde mutabakat sağlandı.

Çorum Hitit Başkanı, Rektör Prof.Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi’nin gelişimini anlatarak, Üniversite’nin kat ettiği mesafeyi anlatırken, akademik gelişimin binalardan daha önemli olduğunu, fakülte ve bölüm sayısı bakımından ileri hedeflere ulaştıklarını söyledi. Tıp Fakültesi’nin önemine de değinen Alkan, “Sağlık Bilimleri Üniversitesi” hedefini de vurgulayarak, Çorum Hitit Vakfı’nın da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi örneği özel bir üniversitenin kuruluşunu gerçekleştirebileceğini söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ise, Rektör Alkan’ın görev süresinin sonuna kadar Vakıf Başkanlığı’nı da sürdürmesinin yararlı olacağını savundu. Kendisinin Başkan Vekili olarak görev alabileceğini ifade eden Başaranhıncal, bu süreçte Oda olarak konuya adapte olma fırsatını bulabileceklerini anlattı. Güçlü ve tüm Çorum’u arkasına alacak bir vakfın önemine de işaret eden Başaranhıncal, böylelikle Çorum’a büyük kazanımlar sağlayabileceklerine inandığını kaydetti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Ekim 2020
İmsak 05:36
Güneş 07:01
Öğle 12:29
İkindi 15:19
Akşam 17:47
Yatsı 19:07

Gelişmelerden Haberdar Olun

@