Hayvan Pazarı ihalesi onaylandı

Çorum Belediyesi, mevcut hayvan pazarının artık ihtiyaca cevap verememesi ve Çorum’a yakışmaması nedeniyle yeni ve modern bir hayvan pazarını şehrimize kazandıracak.

Hayvan Pazarı ihalesi onaylandı

Çorum Belediyesi, mevcut hayvan pazarının artık ihtiyaca cevap verememesi ve Çorum’a yakışmaması nedeniyle yeni ve modern bir hayvan pazarını şehrimize kazandıracak.

15 Şubat 2017 Çarşamba 19:32
Hayvan Pazarı ihalesi onaylandı

Çorum’a yapılacak yeni hayvan pazarına ilk kazmanın vurulacağı gün sabırsızlıkla beklenirken, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye de Çorum Esnaf Odaları Birliği (ÇESOB) Başkan Vekili, Kasaplar ve Celepler Esnaf Odası Başkanı Recep Gür’den teşekkür geldi.

Eski hayvan pazarının yetersiz kaldığını, yapılacak olan yeni pazar içerisinde sosyal tesisler, mezbaha ve hayvan satıcıları için modern satış alanlarının olmasının canlı hayvan ticareti yapanlara büyük kolaylıklar sağlayacağını ifade eden Recep Gür, “Yeni hayvan pazarı kapasitesi yüksek bir pazar olacağından Çorum'un yanı sıra bölgedeki hayvan ticaretini de olumlu etkileyecek” dedi.

Oda Başkanı Gür, Çorum Belediyesi’nin Kamyoncular Garajı, Oto Galericiler Sitesi, Terminal Binası, Traktörcüler Sitesi ve son olarak sanayi dükkanlarının ardından Çorum’da hayvancılık işleriyle uğraşan esnaflar için de yeni bir modern hayvan pazarı yapacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yeni hayvan pazarının ihalesini kazanan firma ile yapım sözleşmesinin yapıldığını ve inşaat çalışmalarına en kısa sürede başlanacağı bilgisini aldıklarını ifade eden Recep Gür, mevcut hayvan pazarının hem ihtiyaca cevap vermemesi hem de Çorum’a yakışır bir görünümde olmaması nedeniyle yeni bir hayvan pazarı projesi hazırlatan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye minnettar olduklarını kaydetti.

Merkez İskilip yolu Köprüalan Köyü mevkiinde bulunan 115 dönüm alan üzerine kurulacak olan yeni hayvan pazarının tamamlanmasıyla birlikte Çorum’un ülkedeki en modern hayvan pazarlarından birine kavuşacağını vurgulayan Recep Gür, bu proje ile birlikte Çorum’un bölgesinde hayvancılık alanında da söz sahibi olacağını söyledi.

3 bin büyükbaş ve 3 bin küçükbaş kapasiteli olacak hayvan pazarında 100 küçükbaş hayvan indirme rampası, 140 büyükbaş hayvan indirme rampası, kapalı ve açık padoklar, giriş çıkış kontrol binaları, sosyal tesisler gibi birimler ile 260 araçlık da otopark yeri olacağını belirten Gür, yeni hayvan pazarı projesinin hazırlanmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

4 FİRMA KATILDI

300 gün içinde bitirilmesi hedeflenen Hayvan Pazarı’nın ihalesi geçtiğimiz günlerde yapılmış, Leyla Sayın yönetimindeki ihaleye 4 firma teklif sunmuş, en düşük teklifi 8 milyon 888 bin TL ile SEYAP İnşaat vermiş ayrıca Özfer İnşaat - Lider Yapı (Mustafa Küyük) iş ortaklığı 9 milyon 300 bin TL, Baltaş Yapı 10 milyon 170 bin TL ve Tekağaç Yapı İnşaat 8 milyon 890 bin TL teklif sunmuştu.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 15.02.2017 20:01