Hasanpaşa MTAL halkoyunları ekibi, başarı geleneğini bozmadı

Çorum’da “Okullar Arası Halk Oyunları” yarışmasında Hasanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekipleri, geleneği bozmayarak “Gençler Düzenlemesiz” ve “Gençler Düzenlemeli” kategorilerinde il birincisi oldu.

Güncel 20.02.2019, 20:40
894
Hasanpaşa MTAL halkoyunları ekibi, başarı geleneğini bozmadı

Hasanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Galip Şahin, bu başarıların kazanılmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederken, “Kültürümüzün temel özelliklerinden olan halk oyunları ve folklorun önemini kavrayan ve her platformda dile getiren Sayın Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan’a okulumuz halk oyunları ekibine verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Mart ayı içerisinde yapılacak olan bölge halk oyunları yarışmalarında her iki ekibe de başarılar dileyen Şahin, okul için bu tür kültürel faaliyetlerin gurur kaynağı olduğunu söyleyerek, her zaman destek vereceğini belirtti.

Hasanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekiplerinin Eğitmeni Hüseyin Özdemir ise halk oyunlarını desteklemek adına yarışmalarda alınan başarılı derecelerin güzel geri dönüşlerinin olduğunu belirterek, halk oyunları ekibi çalışmalarını hız kesmeden sürdüreceğini belirtti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@