Gürsel Yıldırım, “Gençlerimiz saldırıya uğradı, tehdit edildim”

Terör örgütüne verilen tavizler sonucu ülkenin üniter yapısının tehdit altına girdiğini, bu doğrultudaki siyasi oluşumların da pervasızlaştığını savunan CHP İl Başkanı Yıldırım, CHP’li gençlerin sağduyu örneği göstererek provokasyonlara gelmediklerini söyledi.

Güncel 05.05.2015, 22:57 05.05.2015, 22:58
914
Gürsel Yıldırım, “Gençlerimiz saldırıya uğradı, tehdit edildim”
CHP Çorum İl Başkanı Gürsel Yıldırım, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çorum mitingi ile ilgili hazırlık yapan partili gençlerin, bir grup HDP’linin saldırısına uğradığını belirterek, kendisinin de olay yerine intikal etmesinden sonra tehdit edildiğini, ancak provokasyonlara gelmeme konusunda son derece duyarlı ve kararlı olduklarını söyledi.
Çorum kamuoyuna yazılı açıklamasında, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, emperyalizme büyük bir ders vererek Osmanlı’nın küllerinden laik ve demokratik yeni bir cumhuriyetin doğmasını sağladıklarını vurgulayan Gürsel Yıldırım, “İktidar partisinin verdiği ödünler sonucu, ülkemiz bölünme riskiyle karşı karşıya kalmış, üniter yapımız tehlikeye girmiştir. AKP, iktidarını sürdürebilmek için kirli pazarlıklar peşindedir. Bunun yansıması olarak, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı mitingin hazırlıklarını sürdüren gençlik kollarımız, bir grup HDP’linin saldırısına uğramıştır. Ben de olay yerine intikal ettikten sonra tehdit edildim.” dedi.
CHP’li gençlerin sağduyulu davranarak kargaşa çıkarma planlarını boşa çıkardıklarını ifade eden Yıldırım, “Biz ülkemizin birlik ve beraberliğini korumak ve kollamak için var gücümüzle çalıştık,çalışmaya devam edeceğiz.Takdiri Çorum kamoyuna bırakıyorum” dedi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@