“Görmeden göçmen raporu hazırlanıyor”

Çorum Milletvekili Ceritoğlu Kurt’un da katıldığı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Yaz Dönemi Genel Kurulu’nda, , “nefrete ve korkuya hayır” kampanyasının yaygınlaştırılması görüşü benimsendi.

Güncel 02.07.2017, 21:27
722
“Görmeden göçmen raporu hazırlanıyor”

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Fransa’nın Strazburg kentinde yapılan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Yaz Dönemi Genel Kurulu’na katıldı.

Toplantının gündeminde göç ve terörle mücadele konularının yer aldığını belirten Milletvekili Ceritoğlu Kurt, İspanyol parlamenter Antonio Gutierrez’in başkanlık ettiği oturumda, “nefrete ve korkuya hayır” kampanyasının yaygınlaştırılması görüşünün benimsendiğini ifade ederek, sosyal Avrupa’ya ulaşılmasının yolunun, göçmenlere karşı daha insancıl yaklaşımlardan geçtiğine özellikle vurgu yapıldığını söyledi.

Çorum Milletvekili İlksen Ceritoğlu Kurt, Genel Kurul’daki konuşmasında, Müslümanların dini bayramlarında parlamentonun tatil olması gerektiğini savunurken, Avrupa’nın göçmen politikalarında gözlenen insan hakları ihlallerine de dikkat çekti.

Yılda 4 kez toplanan AKPM Genel Kurulu’nda, Ceritoğlu Kurt’un da içinde bulunduğu Türk delegasyonu taraf ından, Türkiye’ye hiç gitmeden hazırlanan göç ve göçmen krizi raporuna da itirazda bulunuldu.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@