Gök: “Demokrasilerde, medyaya baskı olmaz”

Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi Mehmet Fatih Gök, 14 Aralık Operasyonu’nu değerlendirerek, “Temel düşüncemiz hukukun ve adaletin herkese lâzım olduğudur. Duruşumuz her zaman olduğu gibi kesintisiz demokrasi ve adaletten yanadır. Bazı medya organlarına yapılan baskınlar, kamu vicdanını yaralamıştır.” diye konuştu.

Güncel 16.12.2014, 00:21 16.12.2014, 01:22
323
Gök: “Demokrasilerde, medyaya baskı olmaz”
Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi Mehmet Fatih Gök, Türkiye’de yargının tarafsızlığına ve bağımsızlığına inancın kalmadığını belirterek, “Ne yazık ki demokrasilerin temeli olan özgür basın, bağımsız yargı, hesap verebilir bir idare ve farklılıklara tahammül edebilen bir iktidar gibi değerler ülkemizde tümüyle yerle bir olmuştur. Artık kimse ne basına ne de yargıya güvenmekte, gücü elinde tutanın istediği her şeyi yapabileceğine inanmaktadır.” dedi.
Kamu-Sen İl Temsilcisi Mehmet Fatih Gök, “14 Aralık Operasyonu” ile ilgili görüşlerini aktardı. Konuya ilişkin yaptığı yazılı basın açıklamasında Gök şunları söyledi:
“Bazı gazete ve televizyonlara baskın yapılarak Türkiye’de hukuksuzlukta yeni aşamalara geçilmiştir. Türkiye Kamu-Sen olarak dikkat çekmek isteriz ki; zalim zulmüyle her zaman meşhurdur. Önemli olan, her zaman ve her şartta zulme karşı dik bir duruş gösterebilmektir. Türkiye’de ne yazık ki son yıllarda sadece mağdurun inlediği diğer toplum kesimlerinin kayıtsız kaldığı bir dönem yaşanıyor. Mağdurlar hızla yer değiştirirken, zulme karşı dik durma erdemini herkes gösteremiyor. Hukuk ve adaletin herkese lâzım olduğu gerçeğini toplumun büyük çoğunluğu pas geçiyor. Ne yazık ki böyle bir ortamda da zulüm arttığıyla ve zalim de yaptığıyla kalmaya devam edecektir. Buradan bir kez daha ifade etmek isteriz ki; demokratik olduğunu iddia eden bir ülkede asla gazete ve televizyonlara baskın yapılması kabul edilebilir bir şey değildir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak demokrasinin askıya alındığı 28 Şubat’ta şimdinin tatlı su demokratları deliklerine sinerken, ‘Kesintisiz Demokrasi’ diyerek alanlara çıkmış, vatandaşlara kokartlar takmıştık. Demokrasiye yapılan bugünkü zulme karşı da bundan öncekilere nasıl tepki gösterdiysek yine aynısını gösteriyor ve yaşananların kamu vicdanını yaraladığını ifade etmek istiyoruz. Bugün de duruşumuz yine kesintisiz demokrasi ve adaletten yanadır. Temel düşüncemiz hukukun ve adaletin herkese lâzım olduğudur. Bir ülkede özgür basın, bağımsız yargı ve hesap verebilir bir irade olmadığı müddetçe, sandıkların hacmi o ülkenin demokrasisini meşru kılmaz. Millî iradeyi sadece sandıkta arayanlara; sandıkla beraber özgür basın, bağımsız yargı, hesap verebilir bir iktidarın da millî iradenin tecellisine hizmet edeceğini hatırlatırız. Dün olduğu gibi bugün de ne zulme rıza göstereceğiz ne de zalime biat edeceğiz. Demokrasiyi, hakkı ve hukuku savunmaya devam edeceğiz.”
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@