28 Şubat 2014 Cuma 23:48
“Gerçek anketi millet yapacak”
Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Av. Ercan Daşdan ile beraberindeki partililer, Azapahmet Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunarak 30 Mart seçimleri için destek istedi.

Ziyaretlerinde Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’a gönderme yapan Daşdan, “Hayal aleminde yaşıyorlar. 30 Mart’ta gerçek anket sonuçlarını öğreneceğiz” dedi.

Çorum’da her işin yarım yamalak olduğunu söyleyen MHP Belediye Başkan Adayı Ercan Daşdan, “Adayları sorup soruşturmak, her kim ki bu işi layıkıyla yapar diyorlarsa ona oy vermek lazım. Aralarında en genç aday benim. Gençlere sahip çıkmak, önlerini açmak gerekir. Belediye başkanı olunca yarım yamalak bırakılan projeleri tamamlayacak, gece gündüz çalışıp millete hizmet edeceğim. Biz meydana çıktık artık karar sizin” diyerek esnaftan destek istedi.AKP ve CHP’nin oy yüzdelerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Daşdan, “CHP yüzde 48, AKP yüzde 57 oylarının olduğunu söylüyor. Toplamı 105 yapıyor. Bunlar hayal aleminde uçuyorlar. Türkiye’de anketlerin nasıl yapıldığını artık hepimiz biliyoruz. MHP’nin oylarının BDP’ye nasıl aktarıldığını öğrendik. Gelsinler anketi milletin içinde yapsınlar, yüzde kaç çıkıyormuş görsünler. Gerçek anketi millet yapacak, sonuçlarını 30 Mart akşamı hepimiz göreceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Külcü’nün ‘Milletle tokalaşmayla, esnaf ziyaret etmekle bir şey olmaz’ sözüne cevap veren Daşdan, “Her belediye başkan adayının esnafı ziyaret etmesi, hal hatır sorması gerekir. Belediye başkan adayı olarak tabi ki biz de seçmenlerin desteğini, oyunu bekliyoruz. Fakat burada önemli olan oy beklentisi değil, önemli olan esnafın kapısını açabilmek, yanında olduğunu gösterebilmektir. Muzaffer Bey gibi otobüsten halkı selamlamakla bu iş olmaz” diyerek 30 Mart seçimlerinde iddialı olduklarını vurguladı.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 02.03.2014 11:42