Gençlik Merkezi’nde Seyyid Abdülhakim Arvasi anlatıldı

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Anadolu’nun Manevi Kandilleri programı kapsamında “Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretlerini Anma ve Anlama” programı gerçekleştirildi.

Güncel 21.03.2016, 22:08 21.03.2016, 22:09
1010
Gençlik Merkezi’nde Seyyid Abdülhakim Arvasi anlatıldı

Programa konuşmacı olarak katılan Emrah Oflaz, Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretleri'nin hayatını ve İslam dinine olan hizmetleri hakkında bilgi verdi.
Seyyid Abdülhakim Arvasi’nin doğumu, hayatı, kerametleri, öğrencileri, sözleri ve vefatından bahsedilen programa çok sayıda davetli katıldı.
Abdulhakim Arvasi’nin, cemiyetin ruh hastalıklarının hep iman eksikliğinden kaynaklandığını belirttiğini ifade eden Emrah Oflaz, Abdülhakim Arvasi’nin fikirleri ve hikmetli sözlerinin yolu aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.
Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tığlı da çağı aydınlatan değerleri topluma, özellikle de yeni yetişen nesle tanıtmak amacıyla yaptıkları faaliyetlerden birinin de Abdülhakim Arvasi'yi anmak olduğunu ifade etti. Program sonunda gençlere Seyyid Abdülhakim Arvasi’nin kitapları hediye edildi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@