“Gençlerin emeklilik hayalleri hayal olarak kalacak”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Türk-İş İl Temsilcisi ve Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman'ı ve bağlı sendika temsilcilerini ziyaret etti.

Güncel 09.11.2020, 23:48
383
“Gençlerin emeklilik hayalleri hayal olarak kalacak”

Türk-İş’in Meclis’te görüşülen torba yasa ile ilgili işçilerin çekincelerini dile getiren, çalışma barışını bozan maddelerle ilgili 81 ilde yapılan eylemler ve basın açıklamalarını desteklediklerini kaydeden Vargeloğlu, düzgün ekonomik bir politika üretemediği için her durumdan kaynak yaratmayı mubah sayan bir hükümetle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Kaynak üretmek için “gelenekselleşen vergi ve imar aflarının” hukuk düzenini alt üst etmesinin yanında, halkın hayatını da hiçe saydığının yakın zamanda İzmir'de yaşanan deprem felaketi ile bir kez daha acı bir şekilde ortaya çıktığını belirten Vargeloğlu, “Bununla birlikte torba yasa ile getirilen 25 yaş altı gençlerimize ve 50 yaş üstü çalışanlara reva görülen part-time çalışma sözleşmeleri ile emeklilik hayalleri hayal olarak kalacak. Mevcut hükümet, bu aflar neticesinde zaten kayıt dışının hat safhada olduğu bir ortamda, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak yerine, kabile devlet olmak için gereken adımları hızla atmaktan çekinmemektedir. Şu unutulmamalıdır ki Türkiye 1'den büyüktür” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:07
Güneş 07:37
Öğle 12:34
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@