“Gençlere ‘söz sende’ diyeceğiz”

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik vizyonunun temelinde demokrasi anlayışının esas olduğunu belirterek, CHP’nin gençlik politikalarını yön veren özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkelerini yerel yönetimler eliyle yaşama geçirmek için çaba göstereceklerini söyledi.

Güncel 25.03.2014, 01:32 25.03.2014, 01:33
789
“Gençlere ‘söz sende’ diyeceğiz”

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik vizyonunun temelinde demokrasi anlayışının esas olduğunu belirterek, CHP’nin gençlik politikalarını yön veren özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkelerini yerel yönetimler eliyle yaşama geçirmek için çaba göstereceklerini söyledi.

Nuhut, Belediye Başkanı seçildiği takdirde, gençleri denetlemek yerine destekleyeceklerini, baskı altına almak yerine önlerini açacaklarını, susturmak yerine “ söz sende” diyeceklerini bildirdi.

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, partisinin gençlik politikalarıyla ile ilgili görüşlerini anlattı. Türkiye’de yaşayan milyonlarca gencin, sorunları hakkında karar verilirken kendilerine danışılmasını talep ettiğinin altını çizen Nuhut, “CHP’nin gençlik anlayışının temelinde ise, özgür, eşit ve dayanışmacı bir toplum hedefi yer almaktadır. Güçlü, renkli ve katılımcı bir gençlik, Türkiye’de özgürlükçü demokrasinin yerleşmesinde anahtar bir rol oynayacaktır. Bu hedefe ancak kapsamlı, tutarlı ve çok boyutlu bir gençlik politikasının, gençlerin katılımıyla yaşama geçirilmesiyle ulaşılacaktır” dedi.

Gençleri kendi kaderlerini tayin edecek ve toplumsal yaşamın her alanına katılacak şekilde güçlendirmek için Belediye olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını anlatan Nuhut, “Bu amaçla, gençlere daha fazla hak, daha fazla olanak, daha geniş özerk alan ve daha etkin katılım fırsatları sağlanması yaşamsal bir öneme sahiptir.

Gençlerin, gençliklerini yaşamaları için toplumsal ve özel hayatta her türlü fırsat ve olanağı sağlamak, belediyemizin öncelikli hedefidir. Gençlere baskılardan uzak, kişiliklerini özgürce geliştirebilecekleri, yaratıcılıklarını kullanabilecekleri her türlü ortam yaratılacaktır. Tüm gençlere eğitimde, istihdamda, kültür, sanat ve sporda, hayatın her alanında gerçekten eşit fırsatlar sunmak için somut adımlar atılacaktır. 21. yüzyılda tüm gelişmiş ve demokratik ülkelerde olduğu gibi, Türkiye’de de gençlerin korunması anlayışından, gençlerin güçlendirilmesi anlayışına geçişi gerçekleştirmek için, gençler denetlenmeyecek, desteklenecektir. Gençlere “söz sende” anlayışı ile yaklaşılacaktır” diye konuştu.
(ÇORUM HABER)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@