Gençler Samsun’u tanıdı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında, Çorumlu gençler Samsun ilinin doğal, tarihi ve kültürel mekanları yerinde görme fırsatı verildi.

Güncel 05.12.2016, 23:46
703
Gençler Samsun’u tanıdı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen, yerelde Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından organize edilen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında ilimiz merkez ile birlikte Alaca, Boğazkale, Bayat, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü, Oğuzlar, Osmancık, Ortaköy, Sungurlu ve Uğurludağ ilçelerinden toplam 600 gencin katıldığı gezi programı düzenledi.

Proje kapsamında, Bayat ve Ortaköy ilçesinden 80 kız öğrencinin katılımıyla Samsun’a gezi düzenlenerek ilin doğal, tarihi ve kültürel mekanları yerinde görme fırsatı verildi.

Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tığlı projeyle ilgili bilgi vererek gençlerin kaynaşmaları ve kültürel etkileşimde bulunmalarının amaçlandığını, düzenlenen gezi programları sayesinde ülkenin doğal, tarihi güzelliklerini yerinde görerek, ülkelerini daha çok sevmelerine katkı sağlandığını bildirdi.

Tığlı, Çorum’da 5 Kasım’da başlayan gezilerde gençlerin kendilerini geliştirme fırsatı da bulduğunu da anlattı.

(Esra ESEN)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@