“Gençler, mesleki programlara yönlendirilmeli”

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ile Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) işbirliğinde yürütülen Çocuk Hakları ve İş İlkeleri Programı İşyeri Denetim ve Danışmanlık Grupları (İDDG) Mevzuatının Yenilenmesi Çalıştayı’na katıldı. ÇESOB Başkanı Recep Gür, çalıştayın son gününde ise Grup Sözcüsü olarak bir kapanış konuşması yaptı.

Güncel 26.11.2018, 21:00
216
“Gençler, mesleki programlara yönlendirilmeli”

TESK ve alt teşkilatından başkan ve çalışanlar ile Milli Eğitim Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, KOSGEB, TOBB, TZOB, TİSK, Türk-İş ve Memur-Sen gibi pek çok kurum ve kuruluşun temsilcilerinden oluşan 180 kişinin katıldığı ve 2 gün süren çalıştayda İDDG Mevzuatı, çocuk işçiliği ve TESK ile alt teşkilatına düşen görevler masaya yatırıldı. Ankara’daki çalıştayda konuşan ÇESOB Başkanı Gür, çalıştayın oldukça verimli geçtiğini belirterek, çocukların geleceğine sahip çıkmak zorunda olduklarını söyledi.

Bu amaçla yapılan çalıştayda neredeyse tüm katılımcıların ortak görüşünün işsizliğin önlenmesinde ve Türkiye'nin 2023 hedeflerini gerçekleştirmesinde çocukların ve gençlerin meslek öğrenmesinin önemli ve en iyi çözüm olduğunu dile getiren Gür, “Bugün pek çok işsiz gencimize baktığımızda üniversite mezunu olduklarını görüyoruz. Oysa gençlerimizi becerilerine ve yeteneklerine göre uygun mesleki programlara yönlendirebilsek, hepsi meslek sahibi olurlar ve kendi mesleğinin erbabı yeni nesil esnaf ve sanatkarları yetiştirmemiz mümkün olur” dedi.

ÇESOB Başkanı Recep Gür, çalıştayın tüm faaliyetlere dair detaylı raporunun ise Ocak 2019'da yapılacak program kapanış toplantısı ile kamuoyuyla paylaşılacağını sözlerine ekledi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@