Gençler festivalde buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve GAP İdaresi Başkanlığı’nca 81 il ve 14 ülkeden 700 gencin katılımıyla ‘Şanlıurfa Gençlik Festivali’ gerçekleştirildi. Festivale Çorum’dan Gençlik Merkezi gönüllüleri Furkan Açıkgöz ve Özge Evecen katıldı.

Güncel 30.10.2017, 00:19
679
Gençler festivalde buluştu

Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Portekiz, Kolombiya, Ukrayna, İspanya, Fransa, Norveç, Romanya, Şili, Afganistan, Türkmenistan, Pakistan ve Mısır’dan gelen gençler, ‘Kalkınma için Teknoloji’ teması ile bir araya getirildi. Çeşitli paneller, atölye çalışmaları, kültür-sanat etkinlikler, sokak gösterileri, konserler yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezinden yapılan açıklamada, "Gençlik Festivali, gençler arasında teknoloji üzerinden kalkınmaya katkı sunacak yeni alanlar açarak, bölgeler ve ülkeler arası gençlik grupları arasındaki işbirliği, gençlik hareketliliği ve toplumsal hoşgörünün gelişmesine katkı yapacak. Gençlerin birbirlerini kültürel, sanatsal ve sosyal değerleriyle daha yakından tanımalarına, bilgi ve birikimlerini paylaşmalarına olanak sağlayacak Gençlik Festivali, bir taraftan da gençlerin kalkınma ve teknoloji ile ilgili projelerini paylaşabilecekleri yeni bir alan olarak gençler arasındaki uzun soluklu iletişim ve işbirliği için yeni kapılar aralayacaktır. Bu kapsamda ilimizi temsilen gençlik merkezimizin gönüllü gençlerinden Furkan Açıkgöz ve Özge Evecen festivale katılmışlardır." denildi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@