“Gayrimenkulü emlakçıdan öğrenirler, sonra onu devre dışı bırakmak isterler”

Şen Gayrimenkul sahiplerinden Turan Eser, gayrimenkul alacak ya da satacak kişilerin, öncelikle, güvenilir ve deneyimli bir danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyacaklarını vurgulayarak, en temel ilkelerinin müşteri memnuniyeti ve profesyonel çalışma yöntemi olduğunu, bu yönüyle sektörde “marka” haline gelmeyi amaç edindiklerini söyledi.

Güncel 29.04.2014, 22:50 30.04.2014, 00:06
2178
“Gayrimenkulü emlakçıdan öğrenirler, sonra onu devre dışı bırakmak isterler”

“Gayrimenkul almak veya satmak, hayatımızda vereceğimiz en önemli kararlardandır. Bu aşamada, güvenilir ve tecrübeli gayrimenkul danışmanlarının bizi temsil etmesini isteriz. Yılların birikimi ya da alın terimizin karşılığı olan bu alım-satımda gerçek değeri yakalamayı arzu ederiz. İşte biz de, kendimizi müşterimizin yerine koyuyor, kriterleri doğru tespit etmeye, en doğru değeri bulmaya çalışıyoruz. Böylelikle, hem kendimizin, hem de müşterimizin zamanını boşa harcamamak için azami titizliği gösteriyoruz.”

Bu sözler, Şen Gayrimenkul sahiplerinden Turan Eser’e ait.

Turan Eser ve Cem Şen tarafından kurulan Şen Gayrimenkul, emlak danışmanlığı, her türlü gayrimenkul alımı, satımı, alım-satım ve kiralama komisyonculuğu, ekspertiz hizmetleri, inşaat, taahhüt ve proje hizmetleri, iç dizayn ve peyzaj hizmetleri veriyor.

Turan Eser, misyonlarını, “Gayrimenkul sektöründe, müşterilerimizin beklentilerini, ihtiyaçlarına ve olanaklarına göre en iyi noktada buluşturarak, satış veya kiralama öncesi ve sonrası en hızlı ve güvenilir hizmeti sunmaktır” diye tanımlarken, vizyonlarını da şöyle açıklıyor:

“Ülkemizde teknolojinin gelişimini, iletişimin yaygınlaşmasını ve artan nüfustan kaynaklanan gelişmeleri göz önüne alarak, modern ve ilkeli çalışma sistemleriyle, gerek ekonomik şartlar, gerekse zamana uyum sağlama boyutunda, gayrimenkul sektöründe önemli markalardan biri olmaya gayret göstermekteyiz. Tüm kalite standartlarını içine alan güçlü, ilkeli, zamanında, dürüst ve bilinçli hizmet verme çabasındayız.İnsana saygı, asla vazgeçemeyeceğimiz temel değerlerimizin başında gelir.

Başladığımız günden bu yana, sattığımız, aldığımız ve aracılık ettiğimiz tüm gayrimenkul sahipleriyle memnuniyet içinde ve helalleşerek işimizi tamamlamışızdır. Çünkü bizim ekibimiz doğru tercihler yapar, doğru sonuçlar alır.

Faaliyet gelirlerimizin bir kısmını, istihdam ettiğimiz personelimizin eğitimine ayırırız.”

Müşterilerin “uyanıklık” sandıkları, yakışıksız ve emeği hiçe sayan bazı davranışlarına da değinen Turan Eser, “Çorum’da, emlakçının komisyon hakkını kabullenemeyenlerin sayısı, ne yazık ki hâlâ çok fazla. Vatandaş, emlakçı aracılığı ile emlakı öğrenir, ama komisyondan kurtulmak için emlakçıyı devre dışı bırakmaya çalışır. Ya da çok cüz’i bir miktarla savuşturmanın yolunu arar. Evvela bu kul hakkına girer. Ayrıca, komisyondan kurtulacağım derken vahim bazı yanlışlar yapılabilir. Emlakçı da müşteri de dürüst olmak zorundadır. Kurallara uyulur, satış sözleşmesi ya da yer gösterme sözleşmesi yapılırsa, herhangi bir sıkıntı yaşanmaz” diye konuştu.
(Aliye ÖNCEL)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@