Fırat Yılmaz Çakıroğlu anılacak

Çorum Ülkü Ocakları, ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anacak. Anma kapsamında yarın saat 17.00’de Turgut Özal Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Güncel 23.02.2019, 01:11 22.02.2019, 20:12
714
Fırat Yılmaz Çakıroğlu anılacak

“Şehadetinin 4. Sene-i Devriyesinde Fırat Yılmaz Çakıroğlu” adlı program ile ilgili bilgi veren Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammed Yavuz Ünlü tüm Çorumluları yarın yapılacak olan etkinliğe davet etti.

1980 sonrasının nesli olarak 80 öncesinde yaşanan acıları, mücadele, işkence izlerini taş medreseli ağabeylerinden dinleyerek öğrendiklerini söyleyen Ünlü; “Biz o derin hüznü, büyük acıyı layıkıyla anlayamamış, gerektiği kadar ruhumuzda duyamamışız. Ta ki 20 Şubat 2015 tarihine kadar. Dağ kaçkını bölücü örgüt unsurlarının pervasızca şehirlerde dolaştığı, üniversiteleri Kandil’in birer şubesi haline getirdiği o kara ve karanlık günlerde Ege Üniversitesi’nde Yusuf yüzlü Kürşat yürekli bir yiğidin adıyla tanıştı tüm Türkiye. İnandığı değerler ve kutlu davası uğruna şehit oldu Fırat Yılmaz Çakıroğlu. Ulubatlı Hasan gibi… Taşıdığı şerefli bayrak yere düşmesin diye, bu şanlı yurdun mübarek topraklarında şerefsizler gezmesin diye seve seve şehadete koştu yiğit kardeşim. Üzerinden 4 yıl geçti ancak bizim yaramız hala taze, kanımız hala sıcaktır. Yiğit kardeşimizin ismini, Fırat Yılmaz Çakıroğlu adını dünya durdukça unutmayacak, şanla, şerefle, minnetle yad edeceğiz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@