Faruk Cıdık’tan basına kutlama

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Faruk Cıdık’tan basına kutlama

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

10 Ocak 2020 Cuma 23:55
Faruk Cıdık’tan basına kutlama

10 Ocak 1961 yılından itibaren “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanan bu önemli günde tüm basın mensuplarının gününü tebrik eden SP İl Başkanı Cıdık, bilgiye ulaşmanın kolay olduğu fakat doğru bilgiyi bulmanın zorlaştığı günümüzde, basının büyük bir özveri ile çalıştığının farkında olduklarını söyledi.

“Bu sebeple hak ve adaletin tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün, bizim için değeri oldukça büyüktür. Bu kutsal vazifenizde bizlerin desteği her zaman sizinle olacaktır” diyen Faruk Cıdık, ülkemizde kişi hak ve özgürlüklerine dayalı, düşünce ve ifade hürriyetinin ilke edinildiği, basın mensuplarının görevini özgürce gerçekleştirebildiği; örgütlenme ve sendikalaşma haklarını mümkün kılan bir ortamın ivedilikle sağlanması gerektiğini vurguladı.

SP İl Başkanı Cıdık yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi; “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyoekonomik sıkıntıların bir an önce sona eriği; siyasi kutuplaşmalardan uzak, barışın, huzurun ve refahın tesis edildiği siz gazetecilerin evrensel basın ilkeleriyle tarafsız ve etik kurallara bağlı olarak mesleklerini icra edebilecekleri bir iletişim ortamına ulaşmak ortak hür şartlarda yönetiliyor demektir.

Ayrıca terör ve savaş gibi olumsuz şartlarda çalışmak zorunda kalan ya da iş bulamadığı için çalışamayan, internet medyası gibi yasal boşluk taşıyan alanlarda çalışarak mağdur olan gazeteciler başta olmak üzere bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz”

(Bülent USLU)