“Evlatlarımıza biz sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkar”

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından aday öğretmenlere yönelik düzenlenen “Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci” konulu seminer Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Güncel 18.12.2016, 23:35
663
“Evlatlarımıza biz sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkar”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra 15 Temmuz darbe girişimini anlatan sinevizyon gösterisi izlendi.

Programda aday öğretmenlere yönelik bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak milletimiz sokakları ve meydanları doldurarak hatta ölümü göze alarak bu girişimi engelledi. Milletimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretiyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdı. Dış mihraklar bugün de fitne üretme çabasında olduklarını görüyoruz. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi bugün de bir olacağız, birlikte hareket edeceğiz.

Bizlerin eğitim ordusunun neferleri olarak sorumluluğumuz büyük. Eğer biz evlatlarımıza sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkacaktır. O boşlukları birileri dolduracaktır. O nedenle ülkesini milletini seven, tarihini tanıyan, dinini doğru kaynaklardan öğrenen, kendi değerleriyle barışık nesiller yetiştirmek için çok çalışmak zorundayız. Çünkü ülkemizi emanet edeceğimiz gençleri biz yetiştiriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi: “Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister.”

Bu vesileyle, vatan uğruna canlarını veren Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yeni adım attığımız bu kutsal meslekte hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
hafif yağmur
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@