Esnaf market sayısına düzenleme bekliyor

Çorum Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan Şanal, saat 21.00’de kapanması gereken marketlerin birçoğunun saat 22.00’lere kadar açık kalmasının küçük esnafı olumsuz etkilediğini söyledi.

Güncel 08.05.2018, 00:38
499
Esnaf market sayısına düzenleme bekliyor

Şanal, sabah ise 09.00’da açılması gereken büyük marketlerin saat 07.00’den itibaren açıldığını da gözlemlediklerini belirterek, büyük marketlerin genel merkezlerinin aldığı karara riayet göstermelerini istedi.

Birçok şehirde yerel marketlerin çalışma saatlerine o illerin Valiliği, Belediyeleri ile Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından düzenleme getirildiğini vurgulayan Şanal, Çorum’da da böyle bir uygulamaya gidilmesinin şart olduğunu kaydetti.

Büyük marketlerin Çorum’u adeta abluka altına aldığını ifade eden Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan Şanal, market sayısına da düzenleme getirilmesi gerektiğini, her mahallede 20-30 büyük marketin faaliyet gösterdiğini bunun da küçük esnafı zor durumda bıraktığını söyledi.

Şanal, “Bu durumdan etkilenen küçük esnafımız artık borç batağından kurtulmak için kamu ve özel bankalardan faizli kredi almaktadırlar. Borçları varken tekrardan aşırı bir borcun altına giren esnafımız durumları kötü olmasının etkisi ile kepenk kapatmaya kadar gitmektedir. Biz küçük esnaf ve sanatkârımızın yok olmasını değil korunmasını istiyoruz” dedi.

TEKEL ESNAFI DA MAĞDUR!

Başkan Şanal ayrıca tekel bayilerine getirilen akşam 22.00 sınırlaması konusuna da değinerek, saat 22.00’den sonra alkol satışı yasağına karşı gerekli mercilerle görüşmelerin sürdüğünü iletti. Yaz aylarında havanın saat 21.00’e kadar kararmadığını bu yüzden saat 22.00 sınırlamasının esnafı mağdur ettiğini kaydeden Özkan Şanal, bu konunun da çözüme kavuşacağına ve saat 24.00’e kadar alkol satışı serbestliğinin getirileceğine inandığını da sözlerine ekledi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@