“Esnaf dostu bir başkan olacağım”

İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Harita Yüksek Mühendisi Dr. Bilgi Terlemezoğlu, Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ÇESOB)’u ziyaret ederek, Birlik Başkanı Recep Gür’le esnaf ve sanatkârların içinde bulunduğu sorunlarla ilgili istişarede bulundu.

Güncel 26.02.2019, 22:50
640
“Esnaf dostu bir başkan olacağım”

İYİ Parti Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu beraberinde İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız ve Belediye Meclis üyesi adayları ile birlikte ziyaret ettiği ÇESOB’ta Belediye Başkanı seçilmesi halinde Çorumlu esnaf ve sanatkârlara yönelik yapacağı projelerinden bahsetti.

Esnaf Odası Başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Dr. Bilgi Terlemezoğlu, öncelikle mahallelerde mantar gibi çoğalan büyük marketlerin küçük esnafı bitirme noktasına getirdiğini ifade ederek, bu soruna mutlaka bir çözüm getirileceğini kaydetti. Kendisini küçük esnaf dostu olarak tanımlayan Terlemezoğlu, AVM’lerin sayısının azaltılacağını ve yenilerine de izin vermeyeceklerini söyledi.

Reklam-ilan vergisine de değinen Dr. Bilgi Terlemezoğlu, vergiyi en üst tavandan değil de en alt tavandan alacaklarını ve bu konuda esnafın yükünü bir nebze olsun hafifleteceklerini belirtti. Belediyeyi ortak akılla yöneteceklerini vurgulayan Terlemezoğlu, esnafı ilgilendiren konularda mutlaka esnaf odaları ile istişarede bulunacaklarının altını çizdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ÇESOB Başkanı Recep Gür ise, İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu’na 31 Mart yerel seçimlerinde başarılar diledi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@