Erol Olçok’a uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne “Uluslararası Sağlık Turizmi” yetki belgesi verildi.

Güncel 08.12.2019, 22:08
483
Erol Olçok’a uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, yaptığı yazılı açıklamada bir süre önce hastanenin “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almak için Sağlık Bakanlığı’na başvuru yapıldığını hatırlattı.

Türkiye ve Çorum’a gelen turistlerin hastanenin tüm imkanlarından yararlanabileceğini altını çizen Başhekim Prof. Dr. Mesut Sezikli açıklamasında şunları kaydetti: Hastanemiz yapılan sağlıkta kalite standartları denetimlerini geçtiğini belirten Sezikli, "Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi" sağlık amaçlı yurt dışından Türkiye'ye gelen kişilere yönelik destek hizmetlerini kapsamaktadır.

Turizm yönünden önemli bir yere sahip, Hitit Uygarlığına başkent olarak Anadolu’da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olan ilimizi tarihi ve coğrafi zenginliklerinin yanında “Uluslararası Sağlık Turizmi” ile sağlık hizmeti alanında da uluslararası platformda önemli bir konuma getirmek istiyoruz. Hastanemizin sağlık turizmi belgesini alması hem kurumumuza hem şehrimize hem de ülkemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyorum”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Kasım 2020
İmsak 06:00
Güneş 07:29
Öğle 12:32
İkindi 15:02
Akşam 17:24
Yatsı 18:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@