“Erdoğan’ın hakkını ve hukukunu koruyacağız”

AKP Genel Merkez Seçim İşleri 3. Bölge Koordinatörü Yusuf Başer, 10 Ağustos gününün bayram ilan edileceğini ve 77 milyon vatandaş tarafından milli egemenlik bayramı olarak kutlanacağını söyledi.

“Erdoğan’ın hakkını ve hukukunu koruyacağız”

AKP Genel Merkez Seçim İşleri 3. Bölge Koordinatörü Yusuf Başer, 10 Ağustos gününün bayram ilan edileceğini ve 77 milyon vatandaş tarafından milli egemenlik bayramı olarak kutlanacağını söyledi.

05 Ağustos 2014 Salı 22:32
“Erdoğan’ın hakkını ve hukukunu koruyacağız”
AKP il binasında parti yönetim kurulu üyeleri bir araya gelen AKP Genel Merkez Seçim İşleri 3. Bölge Koordinatörü Yusuf Başer, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimine dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı seçiminin Çorum’a ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Başer, AKP teşkilatının Başbakan Erdoğan’a vefa borcunun olduğunu söyledi.

AKP teşkilatı olarak seçimlerin sandıkta kazanılıp yine sandıkta kaybedildiğinin bilincinde olduklarını ifade eden Başer, “Girmiş olduğumuz tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de AKP teşkilatı mensuplarının, AKP müşahitlerinin, AKP okul bina sorumlularının ve AKP sandık kurulu üyelerinin seçim sandıklarında birer Recep Tayyip Erdoğan olacaklarına yürekten inanıyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın hak ve hukukunu korumak noktasında gayret göstereceklerini de biliyorum” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın davasının sadece cumhurbaşkanlığı makamına erişmek olmadığını vurgulayan Başer, “Teşkilat mensupları olarak, milletvekilleri olarak, il ve ilçe başkanları olarak bizler Recep Tayyip Erdoğan’a 10 Ağustos’ta vefa borcumuzu yerine getirmek istiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın davası sadece ömrünün kalan kısmı içerisinde Cumhurbaşkanlığı makamına çıkıp orda emeklilik günlerini geçireyim davası değil. Onun davası 77 milyonla beraber geleceğin Türkiye’sini yeniden inşa etme davası. Bizler de buna yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

2 YILDIR ŞEHİT CENAZESİ GELMİYOR
AKP Genel Merkez Seçim İşleri 3. Bölge Koordinatörü Yusuf Başer, AKP hükümeti döneminde Türkiye’nin huzur ve güven adası haline geldiğini söyledi. Son 2 yıl içerisinde şehit cenazesinin gelmediğini ifade eden Başer, “Irak, Suriye, Mısır, Gazze’de olduğu gibi etrafımızda adeta bir kan gölü var. Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz de Çin’in zulmü altında. Batıda ise Yunanistan ekonomik krizle uğraşıyor. Ama hamdolsun ki 10 yıldır Türkiye Cumhuriyeti devleti adeta huzur adası haline, güvenlik adası haline geldi. Recep Tayyip Erdoğan aziz milleti ile birlikte tüm sorunları çözdü. 2 yılı aşkın süredir şehit cenazesi gelmiyor” dedi.

Başbakan Erdoğan’a vefa borçlarının olduğunu belirten Başer, “Bizler de teşkilat mensupları olarak Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, cumhurbaşkanlığı makamının 77 milyon vatandaşımıza açılmasın için gayret göstereceğiz. Ağustos ayı zaferler ayı olacak. 10 Ağustos’ta aziz milletimize bir kez daha bayram hediye edeceğiz. 10 Ağustos, demokrasi bayramı, milli irade bayramı, halkın bayramı olacak” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANINI TABELALAR DEĞİL MİLLET SEÇECEK
CHP ve MHP’ye göndermelerde bulunan Yusuf Başer, “Eski Türkiye alışkanlıkları olan partiler sadece tabelaların cumhurbaşkanı seçeceğini zannediyor. Artık cumhurbaşkanlığı makamını partiler, tabelalar veya örgütler değil artık 77 milyon vatandaşımız belirliyor. Onun için bu bayramın adı milli egemenlik bayramı olacak. Hep birlikte kutlayacağız” şeklinde konuştu.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 05.08.2014 22:33